Vizyona Girecek Filmler | 1 Mart 2024

1 Mart Cuma günü vizyona girecek filmler hakkında detaylar...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Şubat 2024
Vizyona Girecek Filmler | 1 Mart 2024

1 Mart 2024'te vizyona giren yeni filmleri merak eden sinema tutkunlarını buraya alalım. Cuma günü sinemalarda gösterime girecek filmlerin konularını, oyuncu kadrolarını ve fragmanlarını inceliyoruz.
Altın Gaga ve Macera Çetesi

Filmin Türü
Animasyon

Yönetmen
Dong Long, Nigel W. Tierney


Tavuklar arasında büyüyen küçük sevimli kartal Altın Gaga, artık bir daha uçamayacağını düşünüyor ya da en azından ona böyle söylenmiş. Tanınmak için istekli olan Altın Gaga, uçmayı öğrenir ve kız kardeşiyle birlikte bazı sırları çözmek için Kuşlar Şehri'ne gitmeye karar verirler. Altın Gaga ve ekibi Kuşlar Şehri’ne geldiklerinde karşılarında yardıma ihtiyacı olan bir şehir bulurlar.

Derin Tehlike

Filmin Türü
Gerilim, Gizem, Korku

Yönetmen
Scott Chambers, Becca Hirani

Oyuncular


Georgie Banks, Stephanie Lodge, Matthew Marcelis


Ailesiyle birlikte tekneyle tatile çıkan genç bir kadın büyük bir beyaz köpekbalığı saldırısından kurtulur. Fakat kısa bir süre sonra kabusunun henüz bitmediğini fark eder. 
Şaşkın Damat

Filmin Türü
Komedi

Yönetmen
Rami Imam

Oyuncular

Mohamed Amam, Yasmine Sabri, Maged El Kedwany


Düğün gününde kendisini beklenmedik olayların içerisinde bulan bir damat... İlginç bir kişiliğe sahip çocuk doktoru Ali, güzel nişanlısı Dalia ile evlenecekti. Dürğün gününde, eski bir dolandırıcı olan gelinin babasının hapisten çıkmasıyla beklenmedik olaylar yaşanır. Damat, kendisini bir anda bir çetenin intikam savaşının ortasında bulur; bu durum, düğün gününü ve heyecanla beklediği balayını mahveder.


İki Nehir Arasında

Filmin Türü
Belgesel, Dram, Tarihi

Yönetmen
Berfi Dicle Öğüt


I. Dünya Savaşı sırasında Irak Cephesinde savaşmış ve esir düşmüş Türk ve İngiliz askerlerinin bugüne kadar hiç anlatılmamış olan anılarını konu alan bir belgesel film... Kut Savaşında esir düşmüş İngilizler ile Basra’da esir düşmüş Türklerin yaşadığı ve bugüne kadar hiçbir şekilde konuşulmamış olan hikayeleri ortak acı perspektifinden mercek altına alınıyor. Türk ve İngiliz askerlerinin torunları, dedelerinin bilinmeyen hikâyelerini ve hayatlarını nasıl etkilediğini düşünüyorlar. Tarihsel çerçevenin dışında kalan iki farklı ulusun, savaş esirlerinin tanıklıklarıyla ilerleyen film, Kut Zaferi'ni merkezine alırken, savaşın zulmünün bireyler üzerindeki ortak acısını, tarihin gerçekliğini, mübadeleyle kaderlerinin nasıl değiştiğini gözler önüne seriyor.


Meşru Gayrimeşru

Filmin Türü
Komedi

Yönetmen


Ömer Kaydı

Oyuncular

Erkan Can, Kemal Uçar, Şahin SarsuTelefon dolandırıcılarının eline düşen bir hukuk profesörünün hikayesi... Baktığı davalar nedeniyle baskı gören ve işini kaybeden Erdem Kuş, kendisini hakim, savcı, emniyet müdürü olarak tanıtarak dolandıran çetenin peşine düşer. Parasını almaya kararlı olan profesör, bu süreçte doğru bildiği şeyler hakkında tartışma yaşar.
Sevgili David
Dear David


Filmin Türü
Gerilim, Korku

Yönetmen
John McPhail

Oyuncular
Augustus Prew, Justin Long, Andrea BangÇocuk görünümlü korkunç bir varlığın, David adındaki bir adama musallat olması ve sonrasında yaşanan olaylar...
Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki
Dune: Part Two


Filmin Türü
Aksiyon, Bilim-Kurgu, Dram, IMAX, Macera

Yönetmen
Denis Villeneuve

Oyuncular

Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson


Devam filmi, ailesini yok eden komploculara karşı başlattığı intikam savaşında Chani ve Fremen'lerle birleşen Paul Atreides'in yolculuğu anlatıyor. Paul hayatının aşkıyla, bilinen evrenin kaderi arasında bir seçim yapma durumunda kalırken, yalnızca kendisinin öngörebileceği korkunç bir geleceği engellemeye çalışır.

Senden Başka
Anyone But You


Filmin Türü
Komedi, Romantik
Yönetmen

Oyuncular


Sydney Sweeney, Glen Powell, Dermot Mulroney


Mükemmel başlayan bir ilk buluşmadan sonra birbirlerinden buz gibi soğuyan Bea ve Ben'in kendilerini beklenmedik bir şekilde Avustralya’da bir düğünde bulurlar. İkili, birbirlerinden nefret etmelerine rağmen çıkarları için sevgiliymiş gibi davranmak zorundadırlar.
İki Yüzlü

Filmin Türü
Gerilim

Yönetmen

Oyuncular


Ayı Teddy'nin Maceraları
Teddybjørnens jul, Teddy's Christmas

Filmin Türü

Aile, Macera

Yönetmen
Andrea Eckerbom


8 yaşındaki Mariann, Norveç'teki kasabasında bir Noel pazarını ziyaret ederken aniden inanılmaz bir manzarayla karşılaşır. Oyun standının rafındaki peluş oyuncak ayının hareket ettiğini görmüştür. Oyuncakla anında bir bağ hisseden küçük kız, onu ödül olarak kazanmaktan daha iyi bir Noel dileği düşünemez. 


Son Şarkı - Ahmet'in Türküsü

Filmin Türü
Biyografi, Dram

Yönetmen
Kudret Sabancı

Oyuncular
Celil Nalçakan, Ezgi Şenler, Serdal GençMüzik dünyasının efsanevi ismi Ahmet Kaya’nın vatana dönüş hikayesi... Ahmet Kaya'nın sanatıyla nasıl insanları etkilediği ve toplumsal duyarlılığı nasıl şekillendirdiğine dair dönüm noktalarını sunan bir yapım.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.