Vizyona Girecek Filmler | 10 Kasım 2023

10 Kasım Cuma günü vizyona girecek filmler hakkında tüm bilgiler...

Buse Saray BUSE SARAY 07 Kasım 2023
Vizyona Girecek Filmler | 10 Kasım 2023

10 Kasım 2023'te vizyona giren yeni filmleri merak eden sinema tutkunlarını buraya alalım. Cuma günü sinemalarda gösterime girecek filmlerin konularını, oyuncu kadrolarını ve fragmanlarını inceliyoruz.Jeanne du Barry
Biyografi, Dram, Tarihi

Yönetmen
Maiwenn

Oyuncular
Johnny Depp, Maiwenn, Benjamin Lavernhe


Kimsenin istemediği, halktan bir kız, hayattan bıkmış bir kral ve tarih kitaplarına geçmiş bir saray skandalı… Cannes Film Festivali’nin açılışında gösterilen çarpıcı dönem filmi, sınıf atlamaya çalışan işçi sınıfından Jeanne Vaubernier'in, Kral 15. Louis ile tanıştıktan sonra değişen hayatını konu ediniyor. Jeanne Vaubernier, sınıf atlamaya kararlı işçi sınıfından bir kadındır. Fakir hayatından kurtulmak için çekiciliğini kullanmaktan çekinmez. Sevgilisi Kont du Barry, Jeanne’ın çekiciliğinden faydalanarak zenginleşmiştir. Aynı zamanda Richelieu Dükü’nün yardımıyla Jeanne’ı kral ile tanıştırmak için bir toplantı organize eder. Ancak bu tanışma beklentilerin de ötesine geçer; Louis XV ve Jeanne ilk görüşte aşık olur. Kral, Jeanne ile hayatı yeniden keşfeder ve onsuz yaşayamayacağına karar verir. Skandal patlar. Kimse sarayda sokaklardan gelen bir kadını istememektedir.

Derinlikli araştırmalara dayanan ve yazımı yıllar süren senaryosuyla 35mm filme çekilen Jeanne du Barry, şatafatlı Versailles Sarayı’nı mekân alıyor ve zarif maskeler ardındaki iktidar çekişmelerini 18. yüzyıl ile günümüz arasında bağlantılar ima ederek beyazperdeye yansıtıyor. Maïwenn filmi hakkında şöyle diyor: “Her şey 2006’da Sofia Coppola’nın Marie Antoinette filmini gördüğümde başladı. Asia Argento’nun canlandırdığı Jeanne du Barry karakteri perdede göründüğü an büyülendim. Kaybetmeye mahkûm, muhteşem bir karakter. Kendi filmimin de masal gibi olmasını istedim, Külkedisi gibi.”

The Marvels
3 Boyutlu, Aksiyon, Fantastik, IMAX, Macera

Yönetmen
Nia DaCosta

Oyuncular
Brie Larson, Teyonah Parris, Iman Vellani


2019 yapımı Captain Marvel'dan sonra ilk kez bir MCU filminin merkezinde göreceğimiz Carol Danvers, yani Captain Marvel, yeni film The Marvels'ta evreni tehdit eden bir tehlikeye karşı Ms. Marvel dizisinin ana karakteri Kamala Khan ve WandaVision ile MCU'ya adım atan Monica Rambeau ile güçlerini birleştiriyor.

Captain Marvel, Kree tarafından çalınan kimliğini geri kazanır ve Yüce Zeka’dan intikam alır. Ancak yaşanan beklenmedik bir olay sonucu Carol, dengesi bozulmuş bir dünyanın yükünü sırtlanır. Görevi gereği bir Kree devrimcisine bağlı anormal bir solucan deliğine gönderilmesi, hayatını tamamen değiştirecektir. Burada Carol’un güçleri, bir Jersey City hayranı olan Kamala Khan yani Ms. Marvel ve Carol’ın ayrı düştüğü yeğeni S. A. B. E. R astronotu olan Captain Monica Rambeau ile karışır. Bu sürpriz üçlü birlikte hareket ederek kainatı kurtarmaya çalışacaktır. Film, 2019'da vizyona giren "Captain Marvel" filminin devamı niteliğindedir.

Seni Görüyorum


Dram

Yönetmen
Ender Mıhlar

Oyuncular
Feyyaz Duman, Melis Birkan, Hakan SalınmışDoğup büyüdükleri yerden ayrılıp, İstanbul'a gelerek kendilerine yeni hayatlar kuran üç kardeş... Kaan, İbrahim ve Tankut, uzun süren zor zamanların ardından sonunda hayatlarını yoluna koyar. İbrahim artık bir doktor, Kaan ünlü bir aktör, Tankut ise Kaan'ın menajeri olmuştur. Bu süreçte evlenip boşanan Kaan’ın bir de Deniz adında bir kızı vardır. Onlar artık yaşadıkları zor günleri arkalarında bıraktıklarını düşünseler de acı yeniden kapılarını çalar. Kaan’ın ablası ile aynı hastalığa yakalanmıştır ve ne yazık ki artık yapılacak bir şey kalmamışır. Yaşayacağı az bir zamanı kalan Kaan’ın tek isteği, kızına kendini hep hatırlayabilmesi için bir film çekmektir. Kaan kızına hatıra bırakacağı bu filmi çekebilemek için tüm aile üyelerini bir araya getirir ve zorlu bir sürece başlar.

Aslan Hürkuş 3: Anka Adası
Aile, Animasyon

Yönetmen
H. Sinan Güngör, Halil Öztürk, Semih TuralıSeslendirme
Duygu Biçer, Fatih Özkul, Elif Gizem AykulFilm, Hürkuş, Aslan ve arkadaşlarının yeryüzüne düşen bir gök taşının etrafa yaydığı manyetik alanla birlikte canlanan drone’lara karşı mücadelesini anlatıyor.

Anka bilimsel çalışmalar yapan Fikret adlı bir bilim insanıyla Ege Bölgesi’ndeki bir adada görevdedir. Yanında teknik işleri halleden, tesiste bir nevi otomasyon kolu olarak kullanılan on dördü küçük, biri büyük toplam on beş drone vardır. Anka ve Fikret’in yürüttüğü çalışmalar adaya bir gök taşının düşmesiyle alt üst olur. Gök taşının yaydığı manyetik alan sayesinde drone’lar canlanır ve tüm drone’lar Anka’ya karşı cephe alır. Drone’ların lideri Yusufçuk, Anka dahil tüm uçan araçları kendi emrine almak ister. Diğerlerine Anka’yı yakalaması için emir verir. Onlardan kaçarken hasar gören Anka’nın imdadına Aslan, Hürkuş, Mehmet, Eren ve Zeynep yetişir. Bir grup çocuğun, uçuk kaçık bir bilim adamının ve iki uçan aracın drone’ları durdurması için ilk başta iş birliği yapmayı öğrenmeleri gerekir.


Hanna ve Minik Canavarlar
Hanna y los monstruos, Hanna And The Monsters
Animasyon, Macera

Yönetmen
Lorena Ares

Monsterville, insanlar arasında yaşamaktan bıkmış canavarların yaşadığı bir kasabadır. Ancak bir gün Hanna adında küçük bir kız onların dünyasına girmeyi başarır ve Monsterville'i riske atar.
Troller Hep Beraber
Trolls Band Together

Animasyon

Yönetmen
Walt Dohrn, Tim Heitz


Troller Hep Beraber, iki film boyunca mücadelelere atılan ve sonunda evlenen Poppy ve Branch çiftinin yeni serüvenini anlatıyor.

İki film boyunca süren gerçek dostluk, amansız flörtleşmeden sonra Poppy ve Branch nihayet, bir çiftler! Birbirlerine yakınlaştıkça Poppy, Branch’in gizli bir geçmişi olduğunu fark eder. Bir zamanlar dört erkek kardeşi Floyd, John Dory, Spruce ve Clay ile birlikte favori erkek müzik grubu fenomeni BroZone’daymış. Ama Branch’in kardeşi Floyd, müzik yeteneklerinden dolayı bir çift kötü pop star karakteri - Velvet and Veneer— tarafından kaçırılınca Branch ve Poopy, diğer kardeşlerle yeniden bir araya gelmek ve Floyd’u pop kültür bilinmezliğinden bile daha kötü bir kaderden kurtarmak üzere korkunç ve duygusal bir yolculuğa çıkarlar.
ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.