Vizyona Girecek Filmler | 8 Aralık 2023

8 Aralık Cuma günü vizyona girecek filmler hakkında detaylar...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 06 Aralık 2023
Vizyona Girecek Filmler | 8 Aralık 2023

8 Aralık 2023'te vizyona giren yeni filmleri merak eden sinema tutkunlarını buraya alalım. Cuma günü sinemalarda gösterime girecek filmlerin konularını, oyuncu kadrolarını ve fragmanlarını inceliyoruz.
Viyana Operası Sahne Arkası
Backstage Wiener Staatsoper
Belgesel

Yönetmen
Stephanus Domanig


Dünyaca ünlü Viyana Devlet Operası'nın büyülü olaylarının perde arkasına bir yolculuk...


Başka Bir Hayatta
Past Lives

Dram, Romantik

Yönetmen
Celine Song

Oyuncular
Greta Lee, Teo Yoo, John Magaro


Birbirine derinden bağlı iki çocukluk arkadaşı Nora ve Hae Sung, Nora'nın ailesinin Güney Kore'den Kanada’ya göç etmesinden sonra birbirlerinden ayrılmak zorunda kalırlar. Birbirlerinden habersiz geçen yirmi yılın ardından kader onları New York’ta yeniden bir araya getirir. Birlikte geçirdikleri bir hafta boyunca aşkları ve geçmişleriyle yüzleşirler.


Jeanne du Barry
Biyografi, Dram, Tarihi

Yönetmen
Maiwenn

Oyuncular
Johnny Depp, Maiwenn, Benjamin Lavernhe

Kimsenin istemediği, halktan bir kız, hayattan bıkmış bir kral ve tarih kitaplarına geçmiş bir saray skandalı… Cannes Film Festivali’nin açılışında gösterilen çarpıcı dönem filmi, sınıf atlamaya çalışan işçi sınıfından Jeanne Vaubernier'in, Kral 15. Louis ile tanıştıktan sonra değişen hayatını konu ediniyor. Jeanne Vaubernier, sınıf atlamaya kararlı işçi sınıfından bir kadındır. Fakir hayatından kurtulmak için çekiciliğini kullanmaktan çekinmez. Sevgilisi Kont du Barry, Jeanne’ın çekiciliğinden faydalanarak zenginleşmiştir. Aynı zamanda Richelieu Dükü’nün yardımıyla Jeanne’ı kral ile tanıştırmak için bir toplantı organize eder. Ancak bu tanışma beklentilerin de ötesine geçer; Louis XV ve Jeanne ilk görüşte aşık olur. Kral, Jeanne ile hayatı yeniden keşfeder ve onsuz yaşayamayacağına karar verir. Skandal patlar. Kimse sarayda sokaklardan gelen bir kadını istememektedir.

Derinlikli araştırmalara dayanan ve yazımı yıllar süren senaryosuyla 35mm filme çekilen Jeanne du Barry, şatafatlı Versailles Sarayı’nı mekân alıyor ve zarif maskeler ardındaki iktidar çekişmelerini 18. yüzyıl ile günümüz arasında bağlantılar ima ederek beyazperdeye yansıtıyor. Maïwenn filmi hakkında şöyle diyor: “Her şey 2006’da Sofia Coppola’nın Marie Antoinette filmini gördüğümde başladı. Asia Argento’nun canlandırdığı Jeanne du Barry karakteri perdede göründüğü an büyülendim. Kaybetmeye mahkûm, muhteşem bir karakter. Kendi filmimin de masal gibi olmasını istedim, Külkedisi gibi.”


Sessiz Gece
Silent Night
Aksiyon

Yönetmen
John Woo

Oyuncular
Joel Kinnaman, Catalina Sandino Moreno, Kid CudiOğlunun ölümünün sorumlularından intikam almak için suç dolu bir dünyaya adım atan acılı bir baba... Noel arifesinde kavgalı iki çete arasındaki çatışma, Brian Godlock'un oğlunun ölümüyle sonuçlanır. Kendisini dilsiz bırakan bir yaralanmanın ardından iyileşmeye çalışan Godlock, adaleti kendi elleriyle sağlamak, oğlunun ölümümün intikamını almak için harekete geçer.Haile 2: Var mı, Yok mu?!
Korku

Yönetmen
Alper Mestçi


Oyuncular
Gülşah Aydın, Betigül Ceylan, Ömer Gecü


Geçmişe hapsolmuş kabuslarla dolu bir evde yaşananları konu edinen bir film... Evin çatlaklarından fısıldanan lanet, evin ziyaretçilerini sonsuz bir kabusa hapseder. Her bir odada, geçmişteki hataları yankılayan bir ayna bulunur. Zamanın duvarların arasında hapsolduğu odada kabustan kurtulmak mümkün değildir. Gelen ziyaretçilerin günahlarıyla dolan bu evden çıkışı imkansızdır.
Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı
Biyografi, Dram

Yönetmen

Ali Ayyıldız

Oyuncular
Burak Sevinç, Hande Soral, Tuvana Türkay


Film, ünlü müzisyen Murat Göğebakan’ın zorluklarla dolu hayat hikâyesini konu ediniyor. Zorlu koşullarda süren hayatında yokluktan başlayıp, şöhret basamaklarını adım adım çıkan G��ğebakan; bir yanda sağlık sorunlarıyla mücadele ederken, diğer yanda kendisine yapılan ihanetle yüzleşmesi ağır bir darbe almasına neden olur.
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.