YAPI KREDİ BOMONTİADA’DA DENEYİM DOLU HAFTA SONU: MUSIC IS ART

Music is Art, 19 - 20 Mart tarihlerinde Yapı Kredi bomontiada’yı müzik, moda, gastronomi ve sanat dolu bir deneyim merkezine dönüşüyor.

19 - 20 Mart tarihlerinde YK Bomontiada ev sahipliğinde gerçekleşen Music is Art’ta; genç ve yetenekli sanatçıların geri dönüşüm & sürdürülebilirlik temalı eserlerinin yanı sıra iki gün boyunca müzikten gastronomiye; modadan kolektif sanat eseri yapımına birçok başlık altında benzersiz deneyim serileri sunuluyor.

Music is Art  Bridgestone’un katkılarıyla Babylon Sahne’de; rutinlerin grisine karşı tutkuların renklerini savunan Nova Norda’dan minimalist elektronik müziğin önde gelen ismi Akın Sevgör’e; kendilerine özgün DJ ve saksafon performansıyla jazz ve blues tınılarını harmanlayan Soul Grinders’tan Barış Demirel ve Emiran’a birçok iyi müzisyeni ağırlıyor; müzik ve eğlencede de #SonunaKadarGit diyor.

Küratör Begüm Güney’in sürdürülebilirlik alanında konvansiyonel sanat üretimi ve dijital sanatı birleştirdiği seçkisiyle; Ebru Ceylan, Sebahat Karcı, Derya Geylani, Yılmaz Bulut, Tamer Nakışçı, Şerife Bilgili Ercantürk, Aslı Smith, Tan Taşpolatoğlu ve Oğulcan Sürmeli’nin yanı sıra Hakan Yılmaz, Balkan Karışman, Burak Dağ, Dolce Paganne, Rızacan Kumaş, İdil Dursun, Ecem Dilan Köse, Karyagar, K-Art ve Selay Karasu gibi başarılı NFT sanatçılarının eserleri de Music is Art’ta sanatseverler ile buluşuyor.

Geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik konularında #YaşanılabilirBirDünyaBirlikteKolay mottosuyla farkındalık yaratan Koroplast, çöp torbası ve mutfak yardımcı ürünleri kullanılarak yaratılacak olan sanat eserleri ve geri dönüşümü her noktada ulaşılabilir kılmayı amaç edindiği için alana yerleştirdiği geri dönüşüm üniteleriyle Music is Art’ta yer alıyor.MUSIC IS ART PROGRAM

19 Mart

Opening Ceremony
Dualite
Nova Norda
Aslı Köse - Live DJ Performance & Cello

20 Mart
Akın Sevgör

Soul Grinders
Karakter Music
Barış Demirel & Emiran
Special Closing Performance

WORKSHOP’LAR

Kokteyl
Kolektif Sanat Eserleri
Redesign Club ile Eskiden Yeniye Kıyafet Yapımı

Sürdürülebilir yaşama vurgu yapmak ve geri dönüşüm alanında bir farkındalık yaratmak isteyen Redesign Club’ın müzik endüstrisi atıklarından hazırladığı “Sustainability is Art” koleksiyonu da Music is Art kapsamında sunulacak.

Çağın en önemli konularından olan geri dönüşüme farkındalık yaratmak amacıyla kurgulanan Music is Art; sanat, müzik ve eğlence endüstrisinin atıkları ile hazırlanmış sanat eserleri ve NFT eserler sergisi, benzersiz müzikal performanslar, workshoplar ve çok daha fazlasıyla dolu dolu bir hafta sonu vadediyor.


Detaylı bilgi ve program için instagram.com/musicisartfestival hesabını takip edebilirsiniz. 19 Mart Cumartesi ve 20 Mart Pazar günü biletlerini Biletix’ten alabilirsiniz.