YAŞAMIN SIRRININ PEŞİNDE: "FOTOĞRAF 51"

"Fotoğraf 51" yaşamın sırrını çözmek için hayatını adayan İngiliz kimyager Rosalind Franklin'in gerçek hayat hikayesini konu alıyor.

İnsanın yapı taşı olan Dna’nın tarihteki ilk net fotoğrafını x-ışınları ile görüntülemeyi başaran bilim insanı Rosalin Franklin ve aynı yola hayatlarını adayan bir grup bilim adamının öyküsü "Fotoğraf 51" ile tiyatro insanın yapı taşı olan Dna’nın tarihteki ilk net fotoğrafını x-ışınları ile görüntülemeyi başaran bilim insanı Rosalin Franklin ve aynı yola hayatlarını adayan bir grup bilim adamının öyküsü "Fotoğraf 51" ile tiyatro severlerle buluşuyor. 


Funda Eryiğit, Cem Avnayim, Orçun Soytürk, Selahattin Paşalı, Bahadır Efe,  Barış Arman, Korhan Soydan ve Kemal Kayaoğlu'nun oynadığı yeni tiyatro oyunu "Fotoğraf 51"  yaşamın sırrını çözmek için hayatını adayan İngiliz kimyager Rosalind Franklin'in gerçek hayat hikayesini konu alıyor.Fotoğraf 51, DNA, x-ışınları, fosfatlar ve hırslı bir yarışın ortasında ‘yaşamın sırrını’ bulmaya çalışan bir grup bilim insanını anlatıyor. Bunu yaparken de insanı kusurlu kılan özellikleri, denklemin parçası haline getiriyor. Mesela, bilim insanlarının çok iyi bildikleri bir şey var: Bilim ne kadar kesin değerler üzerine kurulu olsa da, onu yapan kişilerin seçimlerinden, yeteneklerinden, karakterlerinden, korkularından, hatta aşklarından bağımsız düşünülemez.

"Fotoğraf 51" yönetmenliğini Çağ Çalışkur, çevirmenliğini Hira Tekindor, yazarlığını ise Anna Ziegler üstleniyor.Bilet fiyatları  tam 80 TL,öğrenciler için ise 60 TL. 

OYUN PROGRAMI 

7 Mayıs Salı 20.30

20 Mayıs Pazartesi 20.30

21 Mayıs Salı 20.30

25 Mayıs Cumartesi 16.00

26 Mayıs Pazar 16.00/ 20.30

28 Mayıs Salı 20.30

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.