Yenilenme, Odaklanma Ve Yeniden Keşfetme İçin Bir Yolculuk

Hakan Kurşun'un yeni bestesi "Regeneration", uzamsal sesli müzik olma özelliği taşıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Ekim 2023
Yenilenme, Odaklanma Ve Yeniden Keşfetme İçin Bir Yolculuk

Yenilenme, odaklanma ve yeniden keşfetme için yazılmış taze bir nefes... Uzamsal sesli canlı performanslar üzerinde çalışan, müzik yapımcısı ve üreten isimlerden olan Hakan Kurşun, dinleyiciyi odaklanma ve uykuya davet eden yeni bestesi Regeneration’ı yayınladı.Zamansal yapısı sürükleyici ve çalma süresi 44 dakika olan parça, Türkiye’de hazırlanmış en uzun tek parça ve uzamsal sesli müzik olma özelliği taşıyor.


Ses dokusu özenle seçilmiş yapay ses üreticilerinden, piyanolardan, atmosfer seslerinden, telli ve vurmalı çalgılardan oluşuyor. Gerçek yağmur sesi sayısal dalgalarla bütünleşiyor. Melodileri bilinçaltının, bilinçin ve benliğin derinliğini yansıtan parça dijital platformlardan dinlemeye açık. Rejenerasyonu her daim dinleyebilirsiniz; özellikle de çalışırken, yolculukta, uyumaya hazırlanırken ve meditasyon yaparken size yoldaşlık yapacaktır.

Geniş tarlalarla çevrili ince bir yolda ilerlediğinizi hayal edin. Akarsuların bulunduğu küçük kayalık vadiler, yavaş yavaş etkileyici manzaralara sahip derin vadilere dönüşüyor. Her viraj yeni bir senaryonun önünü açıyor ve yol sizi sürekli bir dağın zirvesine doğru çekiyor. Artık yamaçlar muazzam çam ağaçlarıyla kaplı... Yükseldikçe yok oluyorlar ve çayırlarla çevrili muhteşem bir dağa ulaşıyorsunuz. Ufuk bir bulut okyanusu gibi berrak. Rüzgar kır çiçeklerini okşuyor. Uzanıp, huzur içinde uyuyakalacaksınız. Çalışma zamanı geldiğinde enerjinizi ve yaratıcılığınızı hissedeceksiniz.

Rejenerasyon Hakan Kurşun tarafından bir elektro akustik senfoni olarak imgelenerek, bestelenmiş ve çalınmış.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.