Yüz Yıllık Bir Koku Hikayesi: Eyüp Sabri Tuncer ve Dört Kuşağı

Eyüp Sabri Tuncer markasının hikayesi bu kitapta.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 05 Aralık 2023
Yüz Yıllık Bir Koku Hikayesi: Eyüp Sabri Tuncer ve Dört Kuşağı

Yazar Meltem Çıplak Nayır’ın aile ve şirket arşivinden, bu serüveni inşa edenler ile yaptığı sözlü tarih görüşmelerinden ve araştırmalarından elde ettiklerini damıtarak yazdığı ve Mundi tarafından basımı gerçekleştirilen Yüz Yıllık Bir Koku Hikayesi: Eyüp Sabri Tuncer ve Dört Kuşağı, sizi aile bağları ve prensiplerle geleceğe ulaşan asırlık bir çınarın büyüme hikayesine tanıklık etmeye çağırıyor. 

Türkiye’de yerli kolonya üretimini başlatan ilk şirket olan Eyüp Sabri Tuncer markasının ticari yolculuğunun anlatıldığı kitap, Bosna’dan İnegöl’e, İnegöl’den Ankara’ya, Ankara’dan İstanbul’a uzanan aile hikayesini konu alıyor. Hikâye, dede Eyüp Sabri Tuncer’in Samanpazarı’nda ilk dükkanını 1923’te açmasıyla, 3 kuşak önce başlıyor. 

Öngörüsü ve vizyonuyla hep dikkat çeken Eyüp Sabri Tuncer’in işlerini devralan Sabahattin Tuncer, yurt dışı ile yaptığı yazışmalar ve araştırmalar sonucunda ilk yerli esansı üretiyor ve ilk yerli kolonyayı piyasaya sunmuş oluyor. Kitapta okurlar tarihi boyunca ilklere imza atan ve gelişerek bugünlere gelen markanın hikayesine eşlik ediyor. 

Meltem Çıplak Nayır ile içerik, fotoğraflar, yazım ve düzenlemelerine dahil olan, Cumhuriyet’in kuruluşu ile başlayan hikayesi nesilden nesile devam eden Eyüp Sabri Tuncer ‘in Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin Tuncer; ‘’Elinizde tuttuğunuz kitap, mevcut yazılı ve sözlü kaynaklarımız ışığında, Sayın Meltem Çıplak Nayır’ın samimi ve gayretli araştırmaları, yazımı eşliğinde oluştu. Bizi bir kitap yazma hayaliyle bir araya getiren başta Meltem Çıplak Nayır olmak üzere, eşim Funda Tuncer’e ve sürecin tasarımında gönülden katkılarını sunan Asude Alkaylı’ya, özverili çalışma disipliniyle Mundi Yayınevi ekibine, pazarlama ve proje ekibimizdeki tüm arkadaşlarıma, sevgili kızım Pelin Tuncer’e ve kitaptaki tüm gerçek kahramanlarımıza, ailemize, hikayemizi oluşturan herkese gönülden teşekkür ediyorum’’ diyor.

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.