30 Dakikada Zayıflama

Yenilenen liposuction tekniği ile 30 dakikada zayıflama.

On iki yıldır üç binden fazla liposuction operasyonu gerçekleştiren, Uluslararası Kozmetik Cerrahi Derneği üyesi Genel Cerrahi Uzmanı Opt. Dr. Uğur Dikmen liposuction ve yeni teknikleri hakkında ilginç bilgiler verdi.

ELLE: Liposuction nedir?
OPT. DR. UĞUR DİKMEN: Liposuction, deri altındaki yağ birikimlerini alarak vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik cerrahi bir tekniktir. Liposuction aynı zamanda ömür boyu taşıyacağınız fazla yağ dokusundan kalıcı bir şekilde kurtulmanızıda sağlar. Vakumla yağ emme, vücutlarında yağ birikimi olan kişilerin, beden silüetlerini şekillendirerek güzelleştirmek için uygulayabilecekleri en iyi çözümdür.

ELLE: İşlem nasıl yapılıyor?
Opt. Dr. U.D.: En büyüğü bir kaç milimetre kalınlığında kanüller ile deri altındaki yağ dokusu emiliyor. Emme işlemini yapan da bu kanülün arkasındaki hortuma bağlı aspiratör denilen bir vakum aletidir. Kanüller deriye birkaç milimetrelik kesiklerden sokulduğu için iz neredeyse hiç kalmıyor.

ELLE: Teknikte yenilikler varmı?
Opt. Dr. U.D.: Liposuction nispeten yeni bir kozmetik cerrahi türü olmakla birlikte, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşandı. Bu gelişmelerden bir tanesi de lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve liposhaping olarak da adlandırılan yağ emme yöntemidir.