BOYNUM DA GENÇ OLSUN!

g

Yaşımız ilerledikçe vücudumuzda dikkat edip eski haline getirmemiz gereken bölgelerin arttığı bir gerçek. Özellikle boyun ve çene altında giderek çoğalan kırışıklıkları alt etmemiz şart! Hem de şimdi!
Boynunuz eskisi gibi güzel görünmüyor mu? Ya da yüzünüzdeki kırmızılıklardan hemen şimdi kurtulmaya mı karar verdiniz? Harekete geçmeden önce, cilt sorununuzu belirlemeli ve öyle tedavi olmalısınız. En yeni ve mükemmel yöntemi bulmak için, işte size aşama aşama öneriler. Kendinize uygun olanı işaretleyin ve problemlerden kurtulun!

BOYNUM GEVŞİYOR

İki senaryo, iki çözüm

- Cerrahi müdahale şart! Eğer deri açıkça gevşemişse, estetik cerrahi müdahale gerekir. Bir kadının yaşını ele veren en önemli yer boynudur. Özellikle 40’lı yaşlardan itibaren, boyun kontrol edilemez biçimde gevşemeye başlar. Bunun başka bir sebebi de boyun derisinin, vücudun diğer bölgelerine göre daha yumuşak olmasıdır. Eğer boynunuz egzersizlerle ya da kremlerle toparlanacak seviyeyi çoktan geçtiyse, size önereceğimiz tek yol, cerrahi müdahale.

- Aynaya baktığınızda boynunuz kat kat görünmüyorsa, gevşeme minimum düzeyde demektir ve cildin hala ameliyat olmadan da, başka tekniklerle toparlanma şansı yüksektir. Enjeksiyonlu yöntemler, bunlardan biri. Ama dikkat: İğneli ve cilt üstünden yapılacak tedavilerde sonucu görmeye başlama süresi, ortalama bir aya çıkıyor. Buna karşılık cildimiz az zarar görüyor; bu büyük avantajı da unutmamak gerek. Sarkmalar, özellikle çeneyle boyun kavşağında yoğunlaşır. Bu yüzden tedavinin, bu bölgelere enjeksiyonla yapılması gerekir. Uzmanlar altı ay kadar sonra gözle görülür bir değişim olacağının garantisini veriyor. Adını, güzelliğiyle nam salmış Mısır Kraliçesi Nefertiti’den alan “Nefertiti lifting” yöntemi de, boyun gevşemesine iyi gelen trendy bir tedavi. Bir tür botoks olan bu enjeksiyon, ameliyatın yerini tutmasa da, ortalama altı ay kadar fit bir görüntü edinmenizi sağlıyor. Sonra isterseniz, uygulamayı ihtiyaç duyduğunuzda tekrarlayabilirsiniz.

Buruşuk bir derim var

Boyun derisi yüze göre daha incedir. Daha hassas bir deriye sahip boynumuza dayanıklılık kazandırmak için, kas aktivelerini artırmanız gerek. Bununla beraber cildi nemlendirecek bir yöntem de var: Hafifletilmiş ışın tedavisi. Ayrıca cildinizin yeniden canlanması için mikro-enjeksiyon tekniğinden de yardım alabilirsiniz: Son yıllarda revaçta olan “hiyalüronik asit” enjeksiyonu ve “hidrasyon” tekniğiyle çapraz desteğe alınan boynunuz, kısa sürede kendini toparlar ve yaşınızı ele vermez. Enjeksiyon yardımıyla yapılan yeni nesil kırışık önleyici mezolift tekniğiyle de, uzun vadeli sonuçlar almanız mümkün. Ayda biri yaptıracağınız ve her biri yaklaşık 200 € tutacak olan bu uygulamayla kimse gerçek yaşınızı bilemeyecek. Daha küçük kırışlıklarınız içinse “ablatif” lazer yöntemine başvurabilirsiniz. Böylece hem cildinizin kolajen üretimini hızlandırabilir, hem de daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Ortalama üç-beş seans sonunda kırışıklarla savaşı kazanabilirsiniz. Ama tedavi sırasında yüz derisinde yanık oluşabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Teniniz çok hassassa, dermatoloğunuz size “ablatif” yöntemi önerecektir, mutlaka bunu tercih edin.