GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ

Göz çevresi estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler haberimizde!

Göz çevresi yüzümüzde yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı bölge. Göz kapağı cerrahisinin en sık yapılan yüz gençleştirme işlemi olması bu nedenle şaşırtıcı değil. En sık karşılaşılan ve en çok şikayet edilen belirtiler ise göz altı torbaları ve kaz ayakları. Genellikle 30'lu yaşlardan sonra görülmeye başlanan bu rahatsızlıklara karşı alınacak önlemleri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel anlatıyor.

Üst kapaklardaki deri yığılması hastanın gözünü açmasını zorlaştırır. Bu tür hastalar görüntülerini düzeltebilmek için kaşlarından yardım alırlar. Sürekli kaşlarını kaldırdıkları için alın çizgileri derinleşir ve gün bitiminde baş ağrıları olabilir. Alın, kaşlar ve üst göz kapaklarından oluşan üst yüz bölgesinde yapılan gençleştirme işlemleri arasında; alın ve şakak germe işlemleri, kaş kaldırma ameliyatları, kaş askıları, üst göz kapağı ameliyatları (üst blefaroplasti), alt göz kapağı ameliyatları, orta yüz germeler, dolgu ve botox uygulamaları sayılabiliyor.

Yanlış Estetik Uygulamalarına Dikkat
Üst yüz bölgesinin gençleştirilmesi sırasında kaşların gereğinden fazla kaldırılarak yüzde sürekli bir hayret ifadesine yol açan yanlış uygulamalara dikkat çeken Yücel; bu nedenle ameliyat öncesinde hastanın gençlik fotoğraflarını isteyerek kaş-göz mesafesinin eski halini görmenin yerinde olacağını belirtiyor.

Özellikle erkek hastalarda bu mesafenin fazla açılmaması ve kaşların yükseltilmemesine ayrıca dikkat edilmesi gerekiyor. Son olarak, iyi yapılan bir ameliyat görünümünüzü hemen değiştirip, bakışlarınızı gençleştireceğini unutmayın!

Etİketler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.