KAPIYA GELEN DİYET

KAPIYA GELEN DİYET

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Ağustos 2014
KAPIYA GELEN DİYET


MFB sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenmenin önemini bilen ama bunu uygulamaya geçirmekte zorlananlar için zahmetsiz, lezzetli ve çok sağlıklı bir çözüm. Biz de bu sağlıklı çözüm programını daha yakından incelemek istedik. Firmanın iki ortağı olan Joyce İsrael ve Beslenme Uzmanı Linda Günyüz'le sohbet ettik.

Okuyucularımız programa nasıl katılabilir?


12 farklı MFB beslenme programından hangisinin size uygun olduğunu program danışmanlarımızla beraber belirliyoruz. Program danışmanınız genel sağlık durumunuz, yaşam ve yeme alışkanlıklarınızla ilgili kısa bilgi aldıktan sonra MFB Kişisel Profil Formu'nu size gönderiyor ya da tercih ederseniz formu telefonda da doldurabiliyorsunuz. MFB Kişisel Profil Formu, sizi daha iyi tanıyabilmemizi sağlayacak ve hem yaşam tarzınız, hem de beslenme tercihlerinizle ilgili bize önemli bilgiler verecek bir belge. Doldurduğunuz form, MFB beslenme uzmanları tarafından değerlendiriliyor ve ihtiyaçlarınıza özel menünüzü tasarlarken almanız gereken “Bodypuan” belirleniyor.

YEMEKLER ÖZEL KAPLARDA SUNULUYOR


Sistem nasıl işliyor?


İhtiyaçlarınıza ve yemek alışkanlıklarınıza uygun özel menünüzü MFB mutfağında hijyenik koşullarda hazırlayıp özenle pişiriyor, geri dönüşümlü kaplarımızda “hot sealing” teknolojisi'yle paketliyoruz. Yemek kapları ve kutularımız, içindekiler dökülmeden sizinle her yere gelebilecek şekilde tasarlanmış durumda. Yemekleri teker teker paketleyip bilgilendirme etiketlerini yapıştırdıktan sonra çok şık, kolay taşınabilen özel MFB kutularına koyuyoruz ve bize verdiğiniz ev veya işyeri adresinize taze ve günlük olarak teslim ediyoruz.

Yemeklerin yanında menüleri gösteren kitapçığınız var mı?


MFB sağlıklı beslenme programına yeni başlayan herkese ilk paketleriyle birlikte, pratik öneriler sunan ve programı daha iyi tanımalarına yardımcı olacak MFB Bilgi Kitapçığı'nı ve hafta boyunca hangi MFB lezzetlerini tadacaklarını gösteren menü bilgisini gönderiyoruz. MFB sağlıklı yemek paketi aldığınız süreç içerisinde MFB program danışmanlarımız sizi her hafta arayarak gelişmenizi takip ediyorlar. Siz de aklınıza takılan konularda destek alabilmek için MFB Program Danışmanlarımıza telefonla veya eposta yoluyla her zaman ulaşabilirsiniz.

MFB'nin kuruluş hikayesi ve geçmişini anlatır mısınız?


2005 yılında açtığım MOMS' restoranda 2 yılda 10 kilo alınca 40 yaşına bu şeklide girmemeliyim diye düşünüp bir beslenme uzmanına danışmak istedim. Ortağım Beslenme Uzmanı Linda Günyüz'le tanışmamın ardından kısa bir sürede Bodywatchers sistemiyle 10 kiloyu verdim. Bu süreç içerisinde kurulan arkadaşlığımızı iş ilişkisine taşımamız, önce düşük yağlı düşük kalorili tatlılar üretmekle başladı. Sonra birlikte uzun süre çalışıp kendi menü kütüphanemizi oluşturduk ve MFB markasıyla bugüne geldik.~


Menüler neye göre seçiliyor?Menüler kişilerin ihtiyacına göre, yaşam tarzları, sevdikleri besinler göz önünde bulundurularak MFB kişisel profil formları değerlendirilerek belirleniyor. MFB'de menüler her mevsim değişiyor ve tüm üyelerimizin favorisi olan bazı yiyecekler dışında aynı yiyeceği 1 ay boyunca sadece 1 kere yiyebiliyorsunuz.

PUANLAMA SİSTEMİ BİZE ÖZEL


Yemekler nasıl bir puanlama sistemine göre hazırlanıyor?


Uzmanlarımız tarafından size verilmiş olan Bodypuan; yediğiniz besinin kalori, doymuş yağ ve lif oranı hesaplanarak elde ediliyor. Patentli marka ürünümüz olan Bodypuan, aklınıza gelebilecek tüm besinler ve besin ihtiyacı için hesapladığımız bir değer. Almanız gereken günlük Bodypuan'ları öğünlerinize dengeli olarak bölerek günlük besin ihtiyacınızı belirliyoruz.

Müşterileriniz arasından bazı isimler verebilir misiniz?


Ayşegül Aldinç, Seray Sever, Eser Yenenler, Yavuz Turgul, Aslı Ekşioğlu, Raquel Habib MFB'yle sağlıklı beslenen isimlerden.


Diyet yemek denince insanın aklına genelde tatsız-tuzsuz şeyler geliyor. Sizin programınız ve yemekleriniz de böyle mi?


Benzer programlardan sizi ayıran en temel üç özellik nedir?


Sanırım MFB deyince akla gelmeyecek tek şey tatsız-tuzsuz yemekler. Lezzetli, taptaze ve yüksek kaliteli malzemelerle tamamen doğal ve katkısız olarak hazırladığımız ürünlerle, yediğiniz yemekten keyif alarak istediğiniz kiloya ulaşırsınız. Özellikle çay saati için hazırladığımız düşük kalorili –düşük yağlı kekler, muffin ve cheesecake'ler tüm MFB' lilerin vazgeçilmezi. MFB'nin önemli bir amacı da, programa katılan kişilerin yemekle sağlıklı bir ilişki kurmalarını sağlamak. Çünkü sağlıklı beslenme ve kilo kaybı çoğunlukla yaşam biçimi ve yemek yeme alışkanlıklarımızla doğrudan ilgili.

ESRA ÖZÜBEK

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.