AĞRILAR İÇİN KRİSTAL TARAK

Kristaller ile vücut tarama yöntemi ağrıları azaltıyor.

Jade roller hayranıysanız veya pembe kuvars yüz masaj taşı olmadan yaşamıyorsanız bunu da çok seveceksiniz! ‘Vücut tarama’ adlı bu trend yeşim veya pembe kuvars tarakları içeriyor. 


‘Vücut Tarama’ nedir?

Antik Çin bakım yöntemlerinden Gua Sha’nın devamı olan vücut tarama trendi, kronik ağrıları yatıştırmak için alternatif bir terapi olarak görülüyor. Vücudunuzdaki bölgeleri kristal bir tarak ile tarayarak kan dolaşımını artırarak şişkinliği azaltan bu teknik, daha geniş yüzlü taraklar ile yapılıyor. 

‘Vücut Tarama’ ne işe yarıyor?

Herbivore Botanicals markasının Öğrenim Direktörü David Petrusich, “Bu taraklar dolaşımı artırarak,  şişkinlikleri ve kırışıklıkları azaltıyor, yüz kaslarını gevşetiyor ve lenfatik sisteminde detoks etkisi yaratarak ciltteki iyileşme ve yenilleme oranını hızlandırıyor,” diyerek ‘vücut tarama’ tekniğini anlattı. ‘Ki’ veya ‘Çi’ enerjisi olarak bilinen enerji alanını harekete geçiren doğal taşlar, kan dolaşımını hızlandırarak basıncı azaltıyor. Kısacası ‘vücut tarama’ tekniğini selüliti azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve kilo vermeyi kolaylaştırmak için kullanabileceksiniz!İyileşmeyi hızlandıran, nemlendiren ve rahatlama sağlayan pembe kuvarsın yanı sıra yeşim taşı ise vücuttaki toksinlerden arınmak ve enerjiyi artırmak için kullanıyor. Doğal olarak soğuk kalan bu taşları şişkinlikleri azaltmak için de kullanabilirsiniz. 

‘Vücut Tarama’ nasıl uygulanır?

İlk olarak vücudunuzu suyla veya kullandığınız bir vücut yağı ile nemlendirin. Daha sonra yukarıdan aşağı doğru hareketler ile kullanmanız gereken kristal taraklar ile vücudunuzdaki toksinlerden arının. Cilt hassaslığınıza bağlı olarak tarağın ön veya arka yüzünü de kullanabilirsiniz. Önce düz yüzü ile başlayarak, cildiniz alıştıktan sonra dişli yüzüne geçebilirsiniz. İşte bu kadar kolay!