MAKYAJ FIRÇASI TEMİZLEYİCİLERİ

Makyaj yaparken hijyeni unutmuyoruz!

Makyaj sanatçılarına veya vloggerlarına sorarsanız, hepsinin makyaj fırçalarını rutin olarak temizlediğini duyacaksınız! Eğer fırçalarınızı haftalardır kullanıyor ve temizlemiyorsanız, makyajınız ne kadar güzel görünürse görünsün, yüzünüzde birçok bakteri taşıyor olabilirsiniz! Eğer son dönemde yüzünüzde enfeksiyon veya akne gibi cilt problemleri artış gösterdiyse, bunun sebebi temizlenmeyen makyaj fırçaları olabilir. Makyaj fırçalarında ve süngerlerinde biriken kalıntılar, gözeneklerinizi tıkayarak, uyguladığınız makyajı da bozabiliyor. 

Makyaj fırçalarınızı rutin olarak temizlemek hem hijyenik bir uygulama hem de pürüzsüz bir makyaj sürmenizi sağlıyor. Makyaj fırçalarınızı ve aksesuarlarınızı bakteri ve yağdan korumak için temizleme ürünlerini hayatınıza almanız şart! Spreyler, temizleme sütler ve dezenfektan ürünleri makyaj fırçalarınız için özel olarak tasarlandı. Kolayca fırçalarınızı temizleyen bu ürünler ile ekstra bir çaba harcamanıza gerek yok!


Makyaj Fırçası Temizleyici, £12,50 ICONIC LONDON cultbeauty.co.uk

Makyaj fırçalarınızı nazikçe temizleyen bu sprey, aksesuarlarınızı dezenfekte ederek ömrünü uzatıyor. Bu ürün ile en sevdiğiniz fırçaları yumuşak ve temiz hale getirebilirsiniz!

Conditioning Brush Cleanser, 98 TL BOBBI BROWN bobbibrown.com.tr

Fırçalara zarar vermeden makyaj kalıntılarını temizlemek için tasarlanan bu ürün makyaj fırçalarınızın ömrünü uzatıyor. 

Fırça Temizleme Köpüğü, €30 ARTIS BRUSH net-a-porter.com

Makyaj fırçalarını temizlemenin yanı sıra dezenfekte eden bu köpük, temizledikten sonra fırçalarınızın hızlıca kurumasını sağlıyor. 

Dezenfektan Fırça Temizleyici, 79 TL M.A.C COSMETICS maccosmetics.com.tr

Fırçalarınızın uzun süre kullanılabilmesi için tüylerini temizleyen, dezenfekte eden ve forma sokan bu temizleyici, fırçalara zarar vermeden yumuşacık yapıyor. 

Makyaj Fırçası Temizleyicisi ve Kurutucusu, £39.99 STYLPRO feelunique.com

Saniyeler içerisinde hem fırçalarınızı temizleyen hem de kurumasında yardımcı olan bu ürün, etrafta kirlilik yaratmadan en iyi sonuçları veriyor. 

Sünger Temizleyici, 111.75 TL BEAUTY BLENDER sephora.com.tr

Kompakt sabun halinde olan bu ürün, temiz bir makyaj uygulaması sağlamak için blender süngerleri ve fırçaların içine biriken fazla kalıntıları, tozu ve yağı temizliyor. 

Makyaj Fırçası Temizleme Spreyi, 55 TL INGLOT inglottr.com

Fırçaları tamamen temizlemek için nazik ve etkili bir formüle sahip olan bu alkol bazlı sprey, doğal ve sentetik kıllardan yapılmış fırçaların zarar görmesini engelleyerek formunu koruyor. 

On The Spot Makyaj Fırçası Temizleme Spreyi, 94.99 TL NYX COSMETICS nyxcosmetics.com.tr

Fırçalarınızı bakımlı, temiz ve yumuşak hale getiren bu sprey, makyaj ve kir kalıntılarını temizliyor.

Fırça Temizleyici, 79 TL CLINIQUE brandroom.com.tr

Makyaj sanatçılarının favorileri arasında olan bu sprey, makyaj fırçalarınızı hızlıca temizleyerek formunu korumasında yardımcı oluyor. 

Fırça Temizleyici, 135.19 TL DIOR trendyol.com

Antibakteriyel özelliğe sahip olan bu temizleme ürünü, fırçalarınıza zarar vermeden ömrünü uzatmakta yardımcı oluyor.