PODYUM MAKYAJI SOKAĞA İNDİ

Podyumda gördüğümüz 4 harika makyaj artık sokağa iniyor!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 28 Kasım 2014
PODYUM MAKYAJI SOKAĞA İNDİ
Defilelerde hayranlıkla izlediğimiz makyaj stillerini şehir hay atına adapte eden Christian Dior , Giorgio Armani, Givenchy ve Shu Uemura'nın uluslararası makyaj artistleri, sezonun öne çıkan dört önemli trendini yorumladı.

Damian Garozzo
Christian Dior Uluslararası Makyaj ArtistiBu görünümü nasıl uygulayabiliriz?


İlk olarak fırça yardımıyla tüm cilde baz uygulayarak makyaja hazırlayın. Daha kalıcı göz makyajı için göz kapaklarında pürüzsüzleştirici ve sabitleyici bir baz kullanın. Şeffaf bir doku elde etmek için ışığı yansıtıcı pigmentler içeren aydınlatıcı bazı BB kremle karıştırarak sürün. Ardından göz kapağı çukuruna teninizden birkaç ton koyu bir farla hafifçe gölge vererek gözlerinize derinlik katın. Siyah eyeliner'ı kirpik diplerinden göz bitimine doğru çekerken açıyı mümkün olduğunca yukarıya verin. Kedi gözü etkisi için kuyruğu alt kirpik dibiyle birleştirin ve çizgiler arasında hafif bir boşluk bırakarak modern bir yorum katın. Maskarayı yoğun miktarda uygulayarak görünümü tamamlayın.

Eyeliner çekmenin püf noktası nedir?


Aynanın karşısına geçin ve çizginin sonlanacağı yeri işaretleyin. Eyeliner'ı göz pınarından bu noktaya doğru çekerken çizgiyi ince başlatıp sonlara doğru kalınlaştırmaya dikkat edin.~ Linda Cantello
Giorgio Armani Uluslararası Makyaj ArtistiBu görünümü nasıl uygulayabiliriz?


Maestro Fusion gibi ince dokulu mat bir fondötenle cilde porselen etkisi kazandırdıktan sonra elmacık kemiklerinin altına birkaç ton koyu bir renkle gölge verin. Krem farı eyeliner'ın üzerine iyice dağıtarak uygulayın. 70'leri vurgulayan bu makyaj stili için maskarayı hem üst hem de alt kirpiklere birkaç kat halinde sürün.

En sık yapılan makyaj hatası nedir?


Plastik makyaj etkisi yaratan yoğun fondötenlerden uzak durun. Söz konusu göz makyajı olduğunda kural tanımayın, çünkü burada asıl mesele, dokular ve renklerle oynayarak kişiliğinizi ortaya çıkarmak. Bundan keyif aldığınız sürece hiçbir şey yüzünüzde eğreti durmaz; tabii abartıya kaçmamak için elinizi korkak alıştırmayı unutmayın!~ Nicolas Degennes
Givenchy Artistik Direktörü

Bu görünümü nasıl uygulayabiliriz?Fondöteni krem gibi tüm cildinize eşitçe dağıtarak pürüzleri yok edin. Homojen ve şeffaf bir görünüm için göz etrafına parmak uçlarıyla uygulayın. Göz kapaklarında mor ya da yeşil gibi cildin nemiyle birleştiğinde daha derinlik kazanan mat farları tercih edin. Cilt makyajını sabitlemek için pudralardan yardım alın.

Sezonun öne çıkan makyaj trendi sizce nedir?


Canlı renklerle yapılan cesur dokunuşlar ve yanar döner, pırıltılı metalik dokular. Biraz meraklı ve maymun iştahlı olmaktan hiçbir zarar gelmez!~ Ludovic EngrandShu Uemura Uluslararası Makyaj Artisti
Bu görünümü nasıl uygulayabiliriz?Işıltılı ve pürüzsüz cilt, bu görünümün başlıca kuralı; bu nedenle ışığı yansıtan ince dokulu bir fondötenle ilk dokunuşu yapın. Aynı şekilde ışık yansıtıcı pigmentler içeren stick allıkları tercih edin. Gözlerde kirpik diplerini haki renkte bir kalemle belirginleştirdikten sonra yeşilin üç ayrı tonundaki farları açıktan koyuya doğru göz kapaklarına uygulayın. Göz pınarlarına altın rengi pırıltılı bir farı hafifçe dokundurun. Siyah maskarayla bakışlarınızı derinleştirin. Bu stildeki rock yıldızı etkisini belirginleştirmek için zımba görünümlü yapışkanlı hızmaları eşit aralıklarla kaş bitiminden aşağıya doğru uygulayın. Dudaklarda natürel tonları tercih ederek tüm dikkatleri gözlerinize çekin.

Kusursuz makyajın sırrı nerede?


Makyaj bazı ve kullandığınız fırçalar çok önemli. Doğru ekipmanları edindikten sonra gerisini hayal gücünüze bırakın!

VIRGINIE DOLATA

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.