PODYUM MAKYAJI SOKAĞA İNDİ

Podyumda gördüğümüz 4 harika makyaj artık sokağa iniyor!

Defilelerde hayranlıkla izlediğimiz makyaj stillerini şehir hay atına adapte eden Christian Dior , Giorgio Armani, Givenchy ve Shu Uemura'nın uluslararası makyaj artistleri, sezonun öne çıkan dört önemli trendini yorumladı.

Damian Garozzo
Christian Dior Uluslararası Makyaj Artisti

Bu görünümü nasıl uygulayabiliriz?
İlk olarak fırça yardımıyla tüm cilde baz uygulayarak makyaja hazırlayın. Daha kalıcı göz makyajı için göz kapaklarında pürüzsüzleştirici ve sabitleyici bir baz kullanın. Şeffaf bir doku elde etmek için ışığı yansıtıcı pigmentler içeren aydınlatıcı bazı BB kremle karıştırarak sürün. Ardından göz kapağı çukuruna teninizden birkaç ton koyu bir farla hafifçe gölge vererek gözlerinize derinlik katın. Siyah eyeliner'ı kirpik diplerinden göz bitimine doğru çekerken açıyı mümkün olduğunca yukarıya verin. Kedi gözü etkisi için kuyruğu alt kirpik dibiyle birleştirin ve çizgiler arasında hafif bir boşluk bırakarak modern bir yorum katın. Maskarayı yoğun miktarda uygulayarak görünümü tamamlayın.

Eyeliner çekmenin püf noktası nedir?
Aynanın karşısına geçin ve çizginin sonlanacağı yeri işaretleyin. Eyeliner'ı göz pınarından bu noktaya doğru çekerken çizgiyi ince başlatıp sonlara doğru kalınlaştırmaya dikkat edin.