SİYAH MASKE NE İŞE YARAR? SİYAH MASKE CİLDE NASIL UYGULANIR?

Son yıllarda popülerleşen siyah maske ne işe yarar ve nasıl kullanılır merak ediyorsanız yazımıza mutlaka göz atın!

Siyah maske, toprağın altında bulunan polifenollerle elde edilir. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen siyah maske, kömür maskesi olarak da bilinir. Kozmetik ürünleri satılan yerlerden ve eczanelerden temin edebileceğiniz bu maskenin faydaları saymakla bitmez. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan siyah maske, kolay uygulanabilir ve ekonomik olması sebebiyle kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Siyah Maskenin Faydaları Nelerdir?

Black mask adı ile de bilinen siyah maskenin cilde iyi gelen pek çok faydası bulunur. İlk uygulama sonrası bile cildinizde gözle görülür bir değişim fark edersiniz. Tıkanmış gözenekleri açarak, siyah noktaları temizler. Böylece daha temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Bu maske ile cildinizdeki ölü derilerden kolayca kurtulabilirsiniz. Düzenli bir şekilde uygular ve bu maskeyi cilt bakım rutininize eklerseniz, baş belası sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Siyah maske ile kırışıklıklarınızı azaltabilir, cildinizin yenilenmiş, canlı ve daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Siyah maske kullanımı sonrasında cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanarak, daha pürüzsüz ve ipek gibi bir tene sahip olabilirsiniz.

Siyah Maske Nasıl Uygulanır?

Siyah maske nasıl kullanılır merak ediyorsanız, sizler için anlatıyoruz. Uygulaması oldukça kolay olan bu maske ile pürüzsüz bir tene sahip olabilir, sivilce ve siyah nokta kabusuna bir son verebilirsiniz. Eczaneler ve kozmetik ürünü satan her yerden temin edebileceğiniz siyah maske ile harikalar yaratabilirsiniz. Maskeyi uygulamak oldukça kolaydır. Bir fırça yardımı ile elinizi sürmeden bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Maskeyi uygularken göz çevrenize sürmemeye özen gösterin. 30 dakikaya kadar maskeyi yüzünüzde bekletebilirsiniz. Bekleme sırasında yüzünüze herhangi bir temastan kaçınmalısınız. Maskeniz kuruduktan sonra ılık su yardımıyla nazikçe temizleyin. Haftada bir bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken şey, bu maskeyi haftada en fazla iki kez uygulamaktır. Daha fazlası cildinizde tahrişe yol açabilir. Maskenin etkisini artırmak istiyorsanız, uygulama sonrası cildinize uygun bir nemlendirici ile destekleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulama sonrası bir süre yüzünüzü dinlendirmek ve makyaj yapmamak da maskenizin daha etkili olmasını sağlar. Bu maske, her cilt tipi için uygundur ve herhangi bir zararı yoktur. Sadece, soyarak çıkartma sırasında ayva tüylerinizi de çekebilir. Bu nedenle, siyah maskeyi uygularken saç diplerinize yakın bölgelerden kaçınmalısınız.

ALOE VERA MASKESİ NASIL YAPILIR, FAYDALARI NELERDİR?

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

BAKIM RUTİNİNİZE AVOKADO YAĞI GÜNCELLEMESİ