ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Cilt bakımının yeni aşkı üzüm çekirdeği yağı ile tanışın. Yağlı ciltlerin de kullanabileceği bu yağ akne izleri de mücadele ediyor ve anti aging etkisi sağlıyor.

Yüz yağları genelde gözenekleri tıkaması ile yağlı ciltli olanların uzak durduğu cilt bakım ürünleri arasında. Eğer yağlı bir cildiniz varsa hava sıcak veya soğuk olursa olsun daha hafif ve su bazlı formüller tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak her yüz yağının bu etkiyi yaratmadığını bilmeniz gerekiyor! Üzüm çekirdeği yağı komedojen olmayan ürünler arasında! Gözenekleri tıkamayan ve anti-ageing etkisi gösteren üzüm çekirdeği yağı cildinizi sıkılaştırıyor, temizliyor ve nemlendiriyor. Yağlı ciltlerin de kullanabileceki bu içerik tamamen doğal olması, aknelere ve izlere karşı mücadele etmesi ile güzellik sektörünün yeni gözdeleri arasında. 

Üzümlerden elde edilen üzüm çekirdeği yağı, sebze yağının alternatifi olarak kullanılırken aynı zamanda tüm cilt tiplerine uygun bir bakım sunuyor. E-Vitamini ve linoleik asidi içeren üzüm çekirdeği yağı, cilt bariyerlerini güçlendirirken çevre etkenlerine karşı bir kalkan oluşturuyor. 

Akne ve yara izlerini iyileştirmesinin haricinde, genişleyen gözenekleri düzenleyen ve makyaj temizleyici olarak kullanılabilen bu doğal içerik aynı zamanda yüzünüzdeki enflamasyonları azaltıyor. Güzellik sektörü her sezon karşımıza yeni doğal malzemeler ile gelirken üzüm çekirdeği yağını rutininize eklememeniz için hiçbir sebep yok! Aşağıda üzüm çekirdeği yağı içeren cilt bakım ürünlerini inceleyebilirsiniz…

Enerji Veren Vücut Yağı, €36 ANNE SEMONIN net-a-porter.com

Siyah Üzüm Çekirdeği İçerikli Göz Çevresi Kremi, 282 TL KIEHL’S kiehls.com.tr

Cilt Besleyici Yağ, 225.80 TL FRESH harrods.com

Üzüm Çekirdeği Yağı İçerikli Peeling, 55.92 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

3D Black Pine Active Yağı, £45 KORRES feelunique.com

Nemlendirici Yağ, 375 TL ANASTASIA BEVERLY HILLS sephora.com.tr

Üzüm Çekirdeği Yağı İçerikli Dudak ve Yüz Scrub, €14 L’OREAL PARIS asos.com

Dudak Bakımı, 219.60 TL GUERLAIN sevil.com.tr

Yüz Yağı, £98 GOOP cultbeauty.co.uk


Cildinizin yeni dostu F vitamini ile tanışın!

Stres azaltan doğal yağlar