YENİ K-BEAUTY AKIMI: KREMSİ CİLTLER

K-Beauty güzellikte yeni pencereler açmaya devam ediyoruz. Adım adım takip ettiğimiz güzellik trendlerinde bu kez K-Beauty'nin nemlendirici odaklı kremsi ciltlere kucak açıyoruz.

2019’a bakacak olursak, bir güzellik trendi hem Instagram hem de Pinterest’i domine etti. Mat ciltlerin ortadan kalktığı yeni güzellik döneminde Güney Kore trendleri hükmünü korudu. Parlak ve ışıltılı ciltlerin anahtarı olan K-Beauty trendleri, cilt yağları, serumları, nemlendiricileri ve bakım ürünleri ile yılın en popüler güzellik trendlerinden biri oldu. 

Yeni sene başlarken, K-Beauty trendlerinin etkisinde kalmaya devam ediyoruz. 2020'de K-Beauty bizi ‘Cream Skin’ ile tanıştırıyor. Hem konsept hem de bir görüntü olan kremsi ciltler, geleneksel K-Beauty ritüelleri gibi 10 adım sürmüyor. Tek bir ürün ile çok daha hafif ve sütlü bir formül süren kremsi cilt ürünleri, yumuşak, nemli ve parlak bir cilde kavuşturuyor. Kremsi cilt ürünleri tıpkı ‘Cam Cilt’ trendi gibi cildinizin doğal ışıltısını ön plana çıkarıyor. 

Cam cilt trendinden daha hafif bir opsiyon olan kremsi ciltler, nemlendirici odaklı. Uzun rutinlerden uzaklaşan güzellik sektörüne ayak uydurmayı başaran K-Beauty markaları, bu nemlendiriciler ile tek adımda istediğiniz sonuçlara ulaşacağınızı belirtiyorlar. Aşağıda kremsi cilt trendine uygun nemlendirici ürünlerini inceleyebilirsiniz…

Universal Emulsion, €41 LIXIRSKIN net-a-porter.com

Süt bazlı bu ürün, cilt eşitisizliklerini giderirken, hafif formülü ile dikkat çekiyor. Shea yağı ve çuhaçiçeği yağı içeriği ile cildinizi yatıştıran bu ürün ile doğal ışıltınızı öne çıkarabilirsiniz…

Nemlendirici Jel, 389 TL LANEIGE sephora.com.tr

Ultra hafif dokulu olan bu nemlendirici jel, hydro iyonize mineralli su içeriği ile cildinizi gün boyu nemlendiriyor. Nem kaybına karşı cildinizi korurken canlandıran bu ürün, yağlı ciltler için ideal. 

Moisture Surge 72 Saat Nem Koruma Teknolojili Krem, 229 TL CLINIQUE clinique.com.tr

Cildinize gün boyu kendini yenileme gücü veren bu krem, yüzünüzü yıkadıktan sonra bile 72 saat boyunca sürekli nem sağlıyor. Cildinizi nemlendirirken ışıltı kazandıran bu ürün, parfümsüz olması ile akneye yol açmıyor. 

Future Solution LX Intensive Kontür Serumu, £300 SHISEIDO cultbeauty.co.uk

Cilt nem oranını düzenlerken, daha parlak ve pürüzsüz bir etki sağlayan bu serum, yeşil çay, Oshima Sakura yaprağı gibi içerikleri ile dikkat çekiyor. Gençleştirici etkilerinin yanı sıra doğal ışıltınızı öne çıkaran bu serum, daha sıkı ve eşit tonda bir cilt sağlıyor. 

Oils of Life Canlandırıcı Krem, 249.90 TL THE BODY SHOP thebodyshop.com.tr

Ciltte onarıcı ve canlandırıcı etkisi olan 3 yağ içeren bu krem, mikro inci tanecikleri ile daha aydınlık ve taze bir görünüm sağlıyor. Çörek otu, kamelya tohumu ve kuşburnu çekirdeği yağları ile hafif bir formüle sahip olan bu ürün, cildinizi nemlendirirken aynı zamanda besliyor. 

2020 Makyaj Trendleri için tıklayın.