DALGALI SAÇ MODELLERİ

Dalgalı saçlara özel saç kesimleri ve renkleri ile karşındayız. 36 ünlü kadının saç modelinden ilham alıyoruz...

Dalgalı saç modellerini incelemeye hazır mısınız? Kadınlar günlük yaşantılarında hayatlarını kurtaracak, aynı zamanda da şıklıklarına şıklık katacak saç modellerini araştırır ve uygular. Kişinin kendi yüzünü tanıması, yüz şeklinin farkına varması ve kendisine en uygun saç modelini ve rengini seçmesi gerekir. At kuyruğu, küt, asimetrik, uzun, örgülü, topuz düz, dalgalı gibi pek çok saç şekli bulunuyor.

Biz de sizler için her zaman iddialı ve doğal görünmenizi sağlayan dalgalı saç modellerini ele alıyoruz. Saçlarını dalgalı yapmak isteyenler evde kendileri çok kolay biçimde şekil verebileceği gibi kuaförden de yardım alabilir. Dalganın verdiği hacim doğru kullanıldığında kadınların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlar.  

DALGALI SAÇ KİMLERE YAKIŞIR?

Dalgalı saç modelleri genellikle her kadına yakışır. Hepimiz hayatımızın bir noktasında denemişizdir. Ancak dalgalı saç daha hacimli olduğu için özellikle uzun boylu kadınlara ayrı bir hava katıyor.

DALGALI SAÇLARI HANGİ YAŞ GRUPLARI TERCİH ETMELİ?

Dalgalı saçlar her yaş grubu tarafından tercih ediliyor. Çünkü saçlara verilecek dalga ile 90’lardan bir retro esintisi de sunulabilir, ya da modern, havalı sahibi bir stil ikonu esintisi.

Dalgalı saç seçimlerinde en çok tercih edilenler; büyük dalgalı açık saç ve yandan dalga verilen saç modelleri. Bu iki saç modeli davetlerde, parti ve özel gecelerde rahatlıkla kullanılabilir. Dalgaların boyları ile oynayarak günlük hayatta da kullanılabilir hale getirilebilir.

Saçı uzun olup dalga katma isteği genelde gençlerin tercihi olurken, orta ve kısa dalgalı saçlar da rahatlık ve gündelik işlerinizde size şıklık katar.

DALGALI SAÇLARIN BAKIMI NASIL OLMALI?

Dalgalı saç bakımı, diğer saç türlerine göre daha hassas olunması ve bakım yapılması gereken bir konu. Bu saç modeli kuru saça meyilli olmasından dolayı işlem gördüğü zaman diğer saçlara oranla çok daha kısa sürede kurur ve yıpranır.  Boyama işlemleri ve hatta düzleştirme gibi işlemler gören bu tür dalgalı saçlar fazla yıpranır.

Dalgalı saçlara sahip olanların hem nemlendirici doğal ve bitkisel ürünler kullanmaları ve  hem de gerekirse keratin bakımı yaptırmaları önerilir. Eğer saç kremlerinizde silikonlu ürünler tercih ediyorsanız, yıkarken saçlarınızdan iyi arınmazsa, saçlarınızda ağırlık yapar ve dalgalarınızın formu zamanla bozulabilir. Bu sebeple silikonsuz saç ürünleri dalgalı saçlar için daha risksizdir.

Saçlarınızın ihtiyacı olan bakım ürünlerini kullandıktan sonra ısı uygulamadan kendi halinde kurumaya bırakmak, dalgalarının kusursuzluğunun bozulmasına engel olur. Deniz tuzu spreyli ürünler ile dilediğinizde saçınıza ekstra doku katabilirsiniz.

Duş sonrasında saçınızın nemini havlu ile nazikçe almaya özen gösterin. Baş aşağı pozisyonda havluyu başınızın etrafına sarın ve bir süre saçlarınızdaki fazla ıslaklığın havlu tarafından emilmesini bekleyin. Bu sayede, havlu ile saçlarınızı ovuşturmayacağınız için buklelerinizin, dalgalarınızın doğal formu korunmuş olur.

ÜNLÜLERİN İLHAM VEREN DALGALI SAÇLARI

Jessica Chastain bakır kızıl saç rengini iri dalgalarla buluştururken, ünlü şarkıcı Fergie dağınık dalgalı saçları ile kusursuz bir görünüm sergiliyor.  Kaitlin Olson ise ufak dalgalı asimetrik saçlarla çok havalı görünüyor. 36 ünlü kadından aldığımız ilhamla en güzel dalgalı saç modelini bir araya getirdik.  Dalgalı saç modellerini foto galeride görebilirsiniz…


Kısa saç için cesaret veren 64 modele göz atabilirsiniz.


Saç dökülmeniz mi var? İşte saç dökülmesine iyi gelen 10 vitamin


2020 İlkbahar Yaz en havalı saç modelleri için tıklayınız