KISA SAÇ İÇİN CESARET VEREN 64 MODEL

Maskülen kısa saç kesimlerinden, düz ya da dalgalı kısa saç tarzlarına... Denemeniz gereken 64 farklı kısa saç modeli sizler için seçtik!

Bele kadar uzanan  uzun saçlar moda dünyasındaki miladını yavaş yavaş dolduruyor. Kısa saçlar hem daha modern hem de kullanımı pratik olduğu için daha fazla tercih ediliyor. Hayatın koşuşturmacası içinde saç bakımı ve saç modellerine fazla zaman ayıramayan kadınların kurtarıcı ve pratik modeli kısa saç kesimleri oluyor. Sıcak havaların ve yaz aylarının gelmesi de kısa saç modellerinin tercih edilmesinin başka bir nedeni.

Kısa saç kesimininde kendi içinde birçok seçeneği bulunuyor. Katlı kısa saç kesimi, küt saç kesimi, pixie kısa saç kesimi, bob kısa saç kesimi, kahküllü kısa saç kesimi, lob kısa saç kesimi, asimetrik kısa saç kesimi gibi...

KISA SAÇ KESİMİ KİMLERE YAKIŞIR?

Kısa saçlar yuvarlak ve tombul yüz şekline sahip  olanların tercih etmemesi gereken bir model. Daha çok üçgen yüzlü ve oval yüzlü kişilere yakışıyor. Elmacık kemikleri ortada ince yüz şekilleri için kısa saçlar ideal. Yüz şekliniz büyük ve geniş ise kısa saç kestirmek yerine küt saç, bob kesim gibi orta boy saç kesimlerini tercih edebilirsiniz.

Saç tipiniz ince ve seyrek ise kısa saç modeli size göre olabilir. Ancak saçınıza şekil vermek için saç köpükleri ve hacim verici saç bakım ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Ayrıca krepe tekniği ile saçlarının daha hacimli durmasını da sağlayabilirsiniz.

KISA SAÇ KESİMİNİN MAKYAJI NASIL OLMALI?

Saçlarınızı kısa kestirdiyseniz ya da kestirmeyi düşünüyorsanız, bu cool görünümünü tamamlayacak bir makyaj stiline ihtiyacınız olacak. Kısa saç kesimine sahip olanlar uzun saçlı olanlara nazaran biraz daha hafif makyaj yapmalı. Kısa saçta yüz ön planda olacağı için fazla makyaj abartılı kalacaktır.

Belirgin kaşlar özellikle hacimli kısa saçlarla harika göründüğü için kısa saçlılar makyaj yaparken kaşları es geçmemek gerekiyor. Kısa saçlarınla feminenliğini ön plana çıkartmak isteyenler ise yoğun ve hacimli kirpik görünümünü deneyebilir.

ÜNLÜLERİN KISA SAÇ MODELLERİ

Siz de saçlarınızı kısa kestirmek istiyor ancak model konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, bu senenin saç trend modellerine mutlaka göz gezdirmelisiniz. Scarlett Johansson'ın pixie saç modelinden, Cara Delevingne'ın platin asker kısa saçlarına, Winnie Harlow'un 90'lar saç modelinden, Christina Hendricks'in punk etkisi yaratan saçlarına en güzel 64 kısa saç modelini bir araya getirdik.  En trend kısa saç modellerini fotogaleride görebilirsiniz…  Son zamanlarda herkesin radarında olan saç renklerinden birisi bakır saç rengi. Saçlarınızı boyatmakta kararsızsanız bakır saç rengi önerilerine göz atabilirsiniz.


Saç renginde hem doğal görünmek hem de ışıltı katmak istiyorsanız bal köpüğü saç rengine şans verin!


Saç renginde değişiklik yapmak ve saçına parlak bir görünüm vermek isteyenlere bal karamel saç rengini öneriyoruz.


Mavi ve siyahın buluşması ile göz kamaştırıcı bir güzellik ortaya çıkıyor. Gece mavisi saç rengi önerileri için tıklayınız.