BAKIR SAÇ RENGİ: İLHAM VERECEK 10 FARKLI BAKIR SAÇ MODELİ

Bakır saç rengi son yıllarda çok fazla tercih ediliyor. Bakır saç rengi nasıl yapılır? Kimler nasıl renk saç modeline sahip? Bakır renk saç boyası önerilerini ve modellerini sizler için derledik...

Son zamanlarda herkesin radarında olan saç renklerinden birisi bakır saç rengi. Kızıl saç renginin özel bir türü olan bakır saç tonları hem gösterişli hem de bakım isteyen renkler arasında bulunuyor. Bakır kızıl saç boyası, özellikle parlak saç rengi isteyen kişiler için ideal. Bu saç rengi aslında herkese yakışır ama önemli olan cilt tonuna uygun bakır kızıl tonunu bulmak. Bakır saç rengi nasıl yapılır? Kimler nasıl renk saç modeline sahip? Bakır renk saç boyası önerileri ve modelleri için püf noktaları ve bilmeniz gerekenlere göz atıyoruz. 

BAKIR SAÇ RENKLERİ

Bakırın kendi içerisinde alt tonu da mevcuttur. 3 tane kendi içinde tonu vardır ancak saç tiplerine göre daha açık ya da daha koyu durabiliyor.

Açık bakır kızıl: Hem kızılın hem bakırın net bir şekilde keyfini süreceğiniz açık özellikli tondur. Genç ve dinamik görünüm için idealdir.

Koyu bakır kızıl: Kendi içinde birazcık daha koyu özellik göstermektedir. Çok açık tonları beğenmeyenler için iyi bir seçenek olabilir.            

Parlak yoğun bakır kızıl: Diğer iki tona göre daha parlak görünür ekstra parlaklık isteyenler içim oluşturulmuştur çok canlı ve net bir yansımadır.

BAKIR SAÇ RENGİ YAPILIŞI 

Bakır saç rengi diğer açık renkler gibi çok kolay elde edilemeyen renklerdendir. Ancak doğru tonu tutturabilmek çok da kolay olmayacağı için kuaförde profesyoneller tarafından uygulanmasında fayda var.

BAKIR SAÇ RENKLERİ KİMLERE YAKIŞIR?

Bakır saç renkleri beyaz tenli ve çilli kişiler için ideal fakat esmer tenlilerde bakır rengi olduğundan yaşlı bir görünüme sebep oluyor. Bakır ve tarçın rengi yeşil gözlülere ise en çok yakışan renkler arasında. 

BAKIR SAÇ RENGİ BAKIMI NASIL YAPILMALI?

Bu renkte bakım çok önemli. Boyama işlemini yaptırdıktan sonra eğer bazı bakım uygulamalarını yapmazsanız saçlarınız rengini kaybedecektir. Bakır rengi çok matlaşma yapan ve akan bir saç rengi olduğu için bakımı konusunda hassas davranmak gerekir. Bu sorunların çözümü ise saç cilasıdır. Saç cilasını düzenli uyguladığınızda  saç renginizi akmadan ve tüm parlaklığıyla kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı evde ya da kuaförde  yapabilirsiniz. 

BAKIR SAÇ MODELİ ÖNERİLERİ 

Yıllardır bakır saç renginden vazgeçmeyen ünlüler, bakır saç modelleri ile de ilham veriyor. Bakır renge geçmekte kararlıysanız bu saç modellerine de göz atmanızda fayda var. 

Jessica Chastain'in dalgalı bakır saçlarıJessica Chastain'in dalgalı bakır saçları

Florence Welch'dan uzun dalgalı bakır saç stiliFlorence Welch'dan uzun dalgalı bakır saç stili

Emma Stone'un ışıltılı bakır saç modeliEmma Stone'un ışıltılı bakır saç modeli

Ellie Kemper'den sade dalgalı bakır saç tarzıEllie Kemper'den sade dalgalı bakır saç tarzı

Lindsay Lohan'ın ışıltılı bakır renk saçıLindsay Lohan'ın ışıltılı bakır renk saçı

Nicola Roberts'ın dalgalı açık bakır saç rengiNicola Roberts'ın dalgalı açık bakır saç rengi

Zoey Deutch'ın koyu bakır kısa saçlarıZoey Deutch'ın koyu bakır kısa saçları

Julianne Moore'un bakır saç modeliJulianne Moore'un bakır saç modeli

Angie Everhart'ın göz alıcı bakır saçlarıAngie Everhart'ın göz alıcı bakır saçları

Christina Hendricks'ten doğal görünümlü bakır saç modeliChristina Hendricks'ten doğal görünümlü bakır saç modeli

Hala saçlarınızı hangi renge boyatacağınıza karar vermediyseniz bal köpüğü saç rengi veya gece mavisi saç rengi önerilerimize göz atabilirsiniz. 

Etİketler