GECE MAVİSİ SAÇLARA MERHABA!

Mavi ile siyah renginin eşsiz uyumuna hazır mısınız? Gece mavisi saç önerilerimiz sizleri bekliyor.

Son zamanlarda marjinal görünmek isteyenlerin tercih ettiği bir renk var: "Gece mavisi". Siyah saçtan vazgeçemiyor, bu rengi de artık çok tekdüze buluyorsanız yapmanız gereken şey ona küçük eklemeler yapmak. Mesela mavi renk... Mavi ve siyahın buluşması ile göz kamaştırıcı bir güzellik ortaya çıkıyor. Gece mavisi saç rengi önerileri tahmin ettiğinizden daha fazla tonda...

GECE MAVİSİ SAÇ RENGİ VE TONLARI

-Gece mavisi

-Koyu mavi siyah saç rengi

-Açık mavi siyah saç rengi

-Siyah yakamoz

-Metalik mavi siyah

-Siyah yoğunluklu mavi siyah saç

-Mavi yoğunluk siyah

–Büyülü mavi siyah

GECE MAVİSİ SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

Birçok saç renginde olduğu gibi, piyasada bulunan mavi saç boyası neredeyse tamamı yarı kalıcı. Bu tür boya doğal saçlara uygulansa da, sadece biraz renklendiriyor. Saçınız doğal olarak aşırı derecede açık değilse, çoğu mavi saç görünümü, özellikle saçınızın pastel veya elektrik mavisi olmasını istiyorsanız, öncelikle saçınızın açılması gerekiyor.

Kalıcı saç renklerinden farklı olarak, saçınızı ağarttığınız gün boyamak tamamen güvenli ve sağlıklı fakat istediğiniz hafiflik seviyesine ulaşmak için birden fazla ağartma seansı yapmanız gerekiyorsa, bunları uzatmak daha iyi olabilir.

GECE MAVİSİ SAÇLARI KİMLER TERCİH ETMELİ?

Beyaz tenliler açık ya da koyu mavinin tüm tonlarını rahatlıkla deneyebilir. Beyaz tenli kadınlar bu renkle beraber çok daha enerjik bir görüntü ortaya çıkıyor. Buğday tenli ve renkli gözlü iseniz de size de çok güzel yakışacak. Esmer tenliler açık mavi siyah tonları tercih edebilir. 

GECE MAVİSİ SAÇ BAKIMI NASIL OLMALI?

Saç renginizin ilk boyattığınız gibi olmasını isterseniz saç rengi için olan şampuanları tercih etmelisiniz. Bunun dışında haftada bir kez yapacağınız saç maskesi ile saç renginizi uzun parlak ve ilk günkü gibi koruyabilirsiniz. Parlaklık isterseniz de saç bakım yağlarınızı saçlarınızın uçlarına uygulamalısınız.

Diğer en önemli husus ise fön ve maşa gibi şekillendirmek için kullanılan ürünler.. Fön veya maşa da boyalı saçların solmasına sebep oluyor. Uzun süren aşırı sıcak, boyalı saçlarınıza ve hatta saçlarınıza da zarar veriyor. Fön gibi ürünlerin zararlarının azaltmak için fön öncesi koruyucu ürünleri kullanabilirsiniz.

GECE MAVİSİ SAÇA NASIL MAKYAJ YAPILMALI?
 
Bu saç rengini elde etmek istenilen görünüme kavuşmaya yetmeyebilir. Doğru bir makyajla gece mavisi saç rengini ortaya çıkarmak gereklidir. Ayrıca bu renkle kullanılabilecek saç modeline de karar vermek önemli. Bu saç rengi ile birlikte şeftali tonlu bir makyaj yapılırsa mükemmel bir uyum elde edilir. Ayrıca bu saç rengi ruj renginde dikkatli olmayı gerektiriyor. Kırmızı ruj bu saç renginde kesinlikle yasak! Davetlerde göz makyajı oldukça gösterişli oluyor. Uzun ve bakım yapılmış kirpikler de çok başka bir hava katacaktır. Cilt kusurlarını kapatan bir makyajla yıldız gibi parlayacaksınız.

GECE MAVİSİ SAÇ RENGİ ÖNERİLERİ

                                                                         Lady Gaga

                                                                           Kate Peck

                                                                           Gogo Morrow

                                                                          Talia Coles

                                                                           Lily Allen

                                                                           Juliette Lewis

                                                                        Jordin Sparks

                                                                            Jeannie Mai

Saçlarınızı henüz hangi renge boyatacağınıza karar vermediyseniz,  bal karamel saç rengi modellerine ya da bakır saç rengi modellerine bir göz atabilirsiniz.

Etİketler