İLKBAHAR YAZ 2020’NİN EN HAVALI SAÇ TRENDLERİ

Popüler kültür saç stillerine ilham kaynağı oluyor!

Mevsim değişikliğine girmiş bulunuyoruz. Derecelerin artması ve doğanın değişimi ile beraber biz de hem giyimimizde hem de saçlarımızda farklılığa gitmek istiyoruz. İlkbahar denince akla ilk gelen şeyler; kışlıkların kalkması, bahar temizliği ve açan çiçekler! Her sene olduğu gibi İlkbahar 2020’de de büyük farklılıklara yöneliyoruz. Tıpkı giyim trendlerinde olduğu gibi saçlarda da geçmişten esintiler fark edilirken, popüler kültürün etkisini inkar edemeyiz. Christina Aguilera’nın 2000’li yıllar saçları veya Mia Farrow’un 60’lı yıllar saç kesimi 2020’ye ilham kaynağı oluyor. Son haftalarda aldığımız ‘Friends’ dizisi buluşması, serinin popülaritesini artırırken, Rachel Green karakterinin sezonun en büyük ilham kaynaklarından biri olduğunu söylemeliyiz! 

Makyajda sadelik ve doğallık, giyimde ise rahatlık öne çıkarken saçlarımızda durum tam tersi! Işıltılı, parlak ve asimetrik tarzlar ile iddianızı saçlarınız ile gösterebileceğiniz yeni sezona hazırsanız yılın en havalı 7 saç trendini aşağıda inceleyebilirsiniz…

KİRAKİRA SAÇLAR

Lucy Boynton ve Alicia Keys (2020 Yazına Damga Vuracak Kirakira Saçlar, Getty Images)

Kristal işlemeler önce kıyafetlere, sonra aksesuarlara, geçtiğimiz sezon makyaj trendlerine ve şimdi  ise saç trendlerine katıldı! Saç aksesuarı trendi bir seviye üste taşınırken, tokaların yerini rengarenk kristal taşlar alıyor. Makyaj trendlerinde doğallık ve sade stiller görürken fırsat bu fırsat diyerek saçlarımızı öne çıkarıyoruz. Kırmızı halıda Lucy Boynton ve Alicia Keys’de gördüğümüz kristal saç işlemelerini topuzlarda ve at kuyruklarında kullanabilirsiniz. 


GEOMETRİK

Yara Shahidi ve Lupita Nyong'o (2020 Yazına Damga Vuracak Geometrik Saçlar, Getty Images)

Makyaj stilleri arasında gördüğümüz geometrik eyeliner trendi paralel olarak saç trendleri arasında görülüyor. Özellikle, kıvırcık, kabarık veya dalgalı saç modellerinin deneyebileceği geometrik kesimler havalı bir görünüm yaratıyor. Farklı topuzlar, keskin hatlı veya asimetrik saç modelleri kırmızı halının da gözden kaçmayan tarzlarını oluşturuyor. 


DÜMDÜZ VE PARLAK

Shay Mitchell ve Naomi Campbell (2020 Yazına Damga Vuracak Düz Saçlar, Getty Images)

‘Beach Waves’ stilini geride bırakıyor ve dümdüz saçlara yöneliyoruz. Geçtiğimiz sezonlarda gördüğümüz ‘cam’ kısa saç trendinin daha da parlak ve uzun versiyonu İlkbahar Yaz 2020’de birçok ünlünün favorileri arasında. Saçlarınızın sağlıklı ve ışıltılı görünümünü vurgulayan dümdüz ve süper parlak saçları, spreyler ile elde edebilirsiniz. 


ÇİLEK SARISI

Julia Roberts ve Blake Lively (2020 Yazına Damga Vuracak Çilek Sarısı Saçlar, Getty Images)

Soğuk ve küllü tonlara karşı olarak türeyen yeni bir trend var: çilek sarıları! Hemen hemen tüm cilt tonları ile uyum sağladığı için sıkla tercih edilen sıcak tonların geri dönüşünü görüyoruz. Beyonce, Drew Barrymore, Sofia Vergara ve Adele’in yıllardır vazgeçmediği sıcak tonlu sarıları tercih edenler arasına Blake Lively ve Julia Roberts da eklendi! Platin sarı balya yerine daha koyu ve bal sarısını tercih ederek, hafif kızıla çalan sarı tonunu elde edebilirsiniz. 


RACHEL GREEN

Jennifer Aniston (Instagram / @friends) Selena Gomez (Instagram / @kellyclarksonshow)

Yeni nesilin ve muhtemelen gelecek nesillerin ‘Friends’ dizisine olan tutkusunun sona ereceğini düşünmüyoruz. ‘Friends’ kadrosunun dizinin finalinden sonra ilk kez bir araya geleceği haberi ise seriye olan ilgiyi daha da artırdı. Jennifer Aniston’un saç stili ve rengi uzun bir süredir kuaförlere gösterilen fotoğrafların başında yer alıyordu. İlkbahar Yaz 2020’de ise Jennifer Aniston’un canlandırdığı Rachel Green saç kesiminin yükselişe geçtiğini görüyoruz. Geçtiğimiz hafta Kelly Clarkson’ın şovuna katılan Selena Gomez, Rachel Green ilhamlı saçı ile dikkat çekmişti. Hacimli ve yüzü çerçeveleyen saç kesimi ile ‘ikon’ haline gelen Rachel Green saç stilinin yansımasını birçok ünlüde göreceğimize eminiz!


MODERN MIA

Zoe Kravitz ve Michelle Williams (2020 Yazına Damga Vuracak Modern Mia, Getty Images)

Mia Farrow veya Twiggy… ‘Pixie’ saç kesimleri cesur değişimler arayanlar için İlkbahar Yaz 2020 sezonunda! Modern Mia olarak adlandırabileceğimiz pixie saçları katlı kesimleri ile dikkat çekiyor. Asi ve havalı görünen pixie saçlarını düz kesimler yerine katmanlı ve asimetrik stillerde görüyoruz. Kısa ve uzun kesimler ile şekillendirilen modern pixie saçı Zoe Kravitz ve Michelle Williams’ın favorileri arasında. 


XTINA 

Christina Aguilera ve Dua Lipa (Getty Images)

İlkbahar Yaz 2020 sezonunda cesur saç stilleri favoriler arasında! Gençler ve ruhu genç kalanların vazgeçilmezi olacak olan Christina Aguilera ilhamlı saçlar Dua Lipa’nın tercihi oldu. Saçlarınızın üstünü platin sarısı boyatıp altını koyu tonlarda bırakabileceğiniz bu saç stili geçtiğimiz senelerin renkli saçlarının yerine geçiyor. 2000’li yılların başında Christina Aguilera’nın imzası haline gelen bu saç stili şimdi ise Dua Lipa’nın gözdesi oldu. En az renkli saçlar kadar iddialı olan bu stili, yeni sezon değişiminiz için tercih edebilirsiniz. 2020 İlkbahar/Yaz trendlerinde neonlar, çilek sarısı saçlar, pırlantalı ayakkabılar sizinle olacak.  2020 İlkbahar/Yaz sezonunun öne çıkan trendlerini sizler için derledik.

İlkbahar Yaz 2020’nin trendlerinin ortak noktaları stillerin oldukça romantik ve eğlenceli olması. İnfluencer'lardan İlhamla 2020 Yazı İçin 30 Stil Önerisi için tıklayınız.


İlkbahar 2020 defilelerin üzerinden uzun bir süre geçtiği için yeni sezon trendlerini bir kez daha inceleyelim. 2020 İlkbahar & Yaz Kadın Giyim Modası için tıklayınız.


Instagram etkisi ile sürekli bir döngü halinde olan trendler, sokak modasına yansıyor. 2020 İlkbahar & Yaz Sokak Modası Trendlerini sizler için inceledik.


Her kıyafette farklı bir havaya bürünen ayakkabıları pırlantalardan daha fazla seviyor olabiliriz! 2020 İlkbahar & Yaz Döneminin Öne Çıkan 7 Ayakkabı Trendi sizlerle.


2020’de kıyafetlerimiz gotik ama bilim kurgu filmlerini andıran bir stile bürünüyor. 2020 Kadın Giyim Modası Raporu: Öne Çıkan Giyim Stillerini sizler için derledik.