SEZONUN MİKRO TRENDLERİ

İlk fırsatta denemeniz gereken 6 mikro trend…

Her sezon markalar bizi ‘yılın çantası,’ ‘yılın ayakkabısı’ veya ‘yılın elbisesi’ ile buluşturuyorlar. Defileler ile gözümüzden kaçması imkansız olan büyük trendler geçmişte sezonun en önemli parçalarını oluştururken artık sosyal medya influencer'ları ve ünlülerin stili sezon gardırobumuzun ‘yardımcı oyuncularını’ belirliyor. Mikro trend olarak adlandırdığımız bu stiller sokak modası yıldızları tarafından giyilerek sezonun ekstra stillerini oluşturuyorlar. 

İlkbahar 2020’nin trendlerinin ortak noktalarına bakacak olursak stillerin oldukça romantik ve eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Transparan renkli organzelerden büzgü detaylarına kadar farklı kumaşların yer aldığı mikro trendleri, sıcak havalarda giyeceğimiz stilleri şekillendiriyor. Sizi pek şaşırtmayacak olsa da İlkbahar 2020 için güncellenen çiçekli desenler alıştığımız stillere fark katarken kıyafetlerdeki gökkuşağı nüansları içimizi ferahlatıyor. 

Adeta küçük bir kızken giymeyi hayal ettiğiniz tüm parçaların bir araya toplandığı İlkbahar 2020 mikro trendleri, son dönemlerde gündemimizin radikal bir şekilde değişmesi ile radarınızdan kaçmış olabilir! Sosyal izolasyona rağmen influencer'ların giymeye devam ettikleri ve Instagram’dan paylaşılan mikro trendlerini fotogaleride görebilirsiniz…


Her sezon markalar bizi ‘yılın çantası,’ ‘yılın ayakkabısı’ veya ‘yılın elbisesi’ ile buluşturuyorlar. Biz de sizler için markalardan ve Influencer'lardan esinlenerek 2020 İlkbahar/Yaz sezonunun öne çıkan trendlerini derledik...

Platformlu botlar, romantik / gotik dantelli elbiseler, kırmızı ekoseler ve deriler 2020’nin öne çıkan temaları arasında. 2020 kadın giyim modasında öne çıkan stillerini sizler için araştırdık.


Gucci, Chanel, Givenchy, Bottega Veneta ve daha birçok markanın  en popüler parçalarını bir araya getirdik. 2020 İlkbahar Yaz kadın giyim modası için tıklayınız.


Makyajda sadelik ve doğallık, giyimde ise rahatlık önplandayken saçlarımızda durum tam tersi! 2020 yazına damga vuracak saç modeli trendleri için tıklayınız.


Sosyal medya sayesinde trendler bir gün içerisinde beliriyor. 2020 İlkbahar Yaz sokak modası trendleri ve sezonun gizli kahramanlarını görmek için tıklayınız.


2020 İlkbahar Yaz döneminde haftasonu bağcıklı espadrillerden gece şıklığınızda zincir detaylı stilettolar veya ofiste topuklu loaferlar gözümüzden kaçmıyor. 2020 İlkbahar Yaz döneminin öne çıkan 7 ayakkabı trendine göz atın.