SAÇ UZAMASINI HIZLANDIRAN BESİNLER

Rapunzel diyeti!

Hepimiz sağlıklı, parlak ve hızlı uzayan saçlar istiyoruz! Saçlarınız için takviye ürünleri kullanıp dökülmeleri olabildiğince azaltmaya çalışıyorsanız işi kökten çözmenin yolları var. Ne kadar saç uçlarını besleseniz de uzamayı ve güçlü saçları etkileyen şey saç derisinden geliyor… Bu da beslenmeye ve vücudunuzdaki mineral dengelerine bağlı. Neyse ki belirli vitaminler ve besinler cildiniz ve tırnaklarınızın yanı sıra saçlarınızın uzamasını da etkiliyor!

Cildiniz için doyurucu olan bir çok besin saçlarınız ve tırnaklarınız için de çok faydalı. Işıl ışıl ciltlere ve sağlıklı saçlara kavuşmanın yolu midenizden geçiyor. Gün boyu saçlarınıza zarar veren hava kirliliği ve güneş ışınlarının etkisini doğru beslenme ile geri çevirebilirsiniz. Antioksidan içerikli besinlerle Rapunzel’i kıskandıracak saçlara kavuşabilirsiniz. 

Saç uzaması direkt olarak saç derilerinin durumuna bağlı. Protein eksikliği ile dökülen saçlar aynı zamanda saç tipinizi inceltiyor ve uzama hızını azaltıyor. Vücudunuzun eksiklerine göre tüketebileceğiniz çinko, demir veya vitamin içerikli besinler ile saçlarınızda gözle görülür farklar göreceksiniz. 

Tıpkı bir çok şey gibi saç kaybının ve uzama hızının birden fazla sebebi var. Beslenme şekliniz, stres ve hormon dengesi saç kaybını etkilerken en etken nedeni doktor kontrolleri ile öğrenebilirsiniz. Vücudunuzun eksiklerine ve ihtiyaçlarına göre şekillendirebileceğiniz doğru beslenme planları ile saç uzamasının da hızlandığını göreceksiniz. Rapunzel’in upuzun saçlarının sırrını merak ediyorsanız fotogaleride saç uzamasını hızlandıran besinleri inceleyebilirsiniz…