YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KAHKÜL MODELLERİ

Kahkül kestirmek cesaret ister. Kahkül kestirmeye cesaretiniz varsa, hangi yüz şekillerine kahkülün daha çok yakışacağını öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Kahkül kestirme fikri zaman zaman pek çok kişinin aklını çeliyor. Fakat kestirmeye karar vermeden önce hangi yüz şekillerine yakışacağını bilmekte fayda var. Sonradan pişman olmamak için kahkül kestirmeden önce mutlaka iyi bir araştırma yapmalısınız. Güzel bir görünüm elde etmek isterken hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız, gelin beraber kahkül kimlere yakışır inceleyelim.

Kahkül Kimlere Yakışır

Kahkülün pek çok farklı modeli var. Kahkül kestirmeyi kafanıza koyduysanız, önemli olan hangi kahkül modelinin size uygun olduğunu ve yüz şeklinize göre hangi kahkül kesimi yaptırmalısınız bunu öğrenmektir. Herkesin farklı bir yüz tipi ve bu yüz tipine uygun saç modelleri vardır. Eğer alnınız dar ise kahkül, sizin için pek de doğru bir tercih olmayabilir. Kare, yuvarlak, oval veya kalp şeklindeki yüz tipine göre farklı kahkül modelleri tercih etmelisiniz. Tabii, kahkül kestirmeden önce gerçekten başarılı bir kuaför seçimi yapmanız da önemli bir nokta. Yanlış bir kesim ile kahkül hayaliniz kabusa dönüşebilir. Kare bir yüz tipine sahipseniz, düz kesilmiş ve hafif bir şekilde gözlerinize doğru uzanan bir modeli tercih etmelisiniz. Oval bir yüz şekliniz varsa yana doğru uzanan bir model size daha çok yakışır. Genellikle, yuvarlak yüze kahkülün yakışmayacağı söylenir; fakat ince ve tutam tutam ayrılan kahkül, yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz mutlaka denemeniz gereken bir kahkül modeli. 

Kahkül Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kahkülün size farklı ve dinamik bir hava katacağı kesin; yine de kestirmeden önce hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler var. Yüzünüze yakışan kahkül modeli, görünümünüze fark katacağı gibi bakım isteyen bir modeldir. Eğer dalgalı saçlara sahipseniz, her gün fön çektirmek veya düzleştirmek sizin için zorlayıcı olabilir. Yine de üzülmeyin, dalgalı veya kıvırcık saçlılar için de uygun kahkül modelleri var. Dalgalı bir saçınızın varsa, katlı bir kesim yaptırarak düzleştirmeden de kahkül kullanabilirsiniz. Yeniliklere açık biriyseniz, asla korkmayın. Son yıllarda, ezber bozan kahküllü kıvırcık saç modelleri oldukça moda! Bu konuda tek dikkat etmeniz gereken, saç kesiminin kuruyken yapılması. Eğer saçınızı kestirmek istemiyorsanız bunun da bir çözümü var. Takma kahküller ile kahkül modelleri hangi yüze yakışır test edebilirsiniz.

ÜNLÜLERİN KAHKÜL AŞKI

AHMET ÇOBAN'DAN SAÇ BAKIMI VE SAÇ KESİMİ TRENDLERİ TÜYOLARI

DÜĞÜN DAVETLERİ İÇİN 17 HARİKA SAÇ MODELİ

YILBAŞI PARTİSİ İÇİN SAÇ STİLİ ÖNERİLERİ