YILBAŞI PARTİSİ İÇİN SAÇ STİLİ ÖNERİLERİ

Yılbaşı için her şey hazırsa sıra saç modellerinde. Yeni yılı karşılayacağınız parti için ilham veren saç modeli önerilerini derledik. Evet! Listede bu yılın trendi saç bantları da var…

Yeni yıl partilerini sevin veya sevmeyin… Her türlü yeni yıl davet sezonu en şık giysilerinizi giymek için harika bir bahane. Saç, makyaj, ışıltılı kıyafetler derken giyinmek için yılın en eğlenceli zamanı olan yılbaşı partilerinde kıyafetleriniz için nasıl bir saç yapmak istediğinizi düşünüyorsanız, sizin için birkaç fikrimiz var! 2020 trendlerinden ve geride bıraktığımız 2019’daki kırmızı halı stillerinde gördüğümüz saç stillerinden bir araya getirdiğimiz modeller ile hem trend hem de şık stiller yaratabilirsiniz. Aşağıda 2020’yi karşılarken deneyebileceğiniz 10 saç modelini görebilirsiniz…

SAÇ BANTLARI

Jessica Alba (Getty Images)

Romantik, tarz ve modern… Saç bantları geçtiğimiz sezonun en popüler aksesuarlarından biri oldu. Nasıl oldu anlamadan etrafımız kadife saç bantları ile sarıldı. Bu popüler tarzı yılbaşı gecesi de kullanın! Özellikle romantik tarzda elbiseler ile uyum sağlayan saç bantları ile güncel ve trend bir stile sahip olabilirsiniz. 

YÜKSEK AT KUYRUĞU

Jennifer Lopez (Getty Images)

At kuyrukları hareketli kıyafetler için ideal. Özellikle payetli elbiseler ve ışıltılı eteklerin karmaşasında bir de saçlarınızın önünüze gelmesini istemeyiz. Sıkı ve yukarıdan bir saç kuyruğu ile modern ve genç bir tarz deneyebilirsiniz. 

TOKA CÜMBÜŞÜ

Ashley Graham (Getty Images)

Bir tane mi? Hayır! İki tane mi? Hayır! Olabildiğince fazla tokalı bir saç stilinden bahsediyoruz. 2019 Met Gala’da Ashley Graham’ın saç stili tam da anlatmaya çalıştığımız tarzlar arasında. Ünlülerin ve influencerların sayfalarını süsleyen toka çılgınlığı, yılbaşı partileri için ideal. Kristal taş işlemeli veya inci tokalar ile dergi kapaklarını aratmayacak bir saç tarzına sahip olabilirsiniz. 

KURDELALI YARIM TOPUZLAR

Lucy Boynton (Getty Images)

Çocuksu ve romantik… 2019 kırmızı halı stillerinin vazgeçilmezleri arasında olan kurdelalı yarım topuzları çok sevdik. Kıyafetlerinize nostaljik bir hava katan renkli veya siyah kurdelalar ile klasik yarım topuzlarınıza biraz hareket katabilirsiniz. Bu saç stilini düşük omuzlu elbiseler ve bluzlar ile öneriyoruz. 

ORTADAN AYRILAN DÜZ SAÇLAR

Dua Lipa (Getty Images)

Klasikten ödün vermeyenler için ortadan ayrılan düz saçlar diyoruz! Dua Lipa’nın imzası haline gelen ve ünlülerin sıklıkla tercih ettiği bu saç stili tıpkı at kuyrukları gibi hareketli kıyafetler için ideal. Işıltılı veya metalik yılbaşı kıyafetleriniz ile hoş bir uyum sağlayacak olan ortadan ayrılan düz saçlar hem şık hem de modern bir tarz yaratıyor. 

DAĞINIK ÖRGÜLÜ TOPUZLAR

Emily Blunt (Getty Images)

‘Fransız Örgüsü’ olarak adlandırılan düğümlü örgüleri bir topuz haline getirin. Birkaç perçem bırakarak elde edebileceğiniz bu dağınık topuz görüntüsü, dantelli veya tül detaylı elbiselerin en favori partneri.

SU DALGALARI

Miley Cyrus (Getty Images)

Yaz aylarının zahmetsiz şıklığı arasında olan ‘Beach Waves’ tarzını yılbaşı gecesine taşıyoruz. Doğal ve güncel bir havada olan hacimli su dalgaları ile kırmızı halı görüntüsünü partilere taşıyabilirsiniz. Özellikle ombre saçlar ile harika görünen bu dalgalı saçlar, adeta suyun hareketini yansıtıyor. Pantolonlu veya takım kombinleriniz ile kontrast yaratacak bu stili yılbaşı gecesi uygulayabilirsiniz. 

ISLAK GÖRÜNÜMLÜ SAÇLAR

Kim Kardashian (Getty Images)

Tıpkı kontür makyajda olduğu gibi ıslak görünümlü saçlar da popülaritesini Kim Kardashian’a borçlu! Kardashian’ın kırmızı halıda sıklıkla tercih ettiği bu ıslak görünümlü saç stili yaka detaylı veya yüksek yakalı elbiseleriniz için ideal. Jöle ve saç kremleri ile elde edebileceğiniz bu saç stili dumanlı göz makyajı ile muhteşem bir uyum sağlıyor. 

YANDAN AYRILAN KABARIK SAÇLAR

Blake Lively (Getty Images)

Doğal saçlarınız dalgalı, kıvırcık veya kabarık mı? Yılbaşı mottonuzun doğal güzelliğinizi ortaya çıkarmak olmasını diliyoruz! Neden mi? Çünkü bu sezon kabarık ve doğal saçlar oldukça trend. Yılbaşı partileri için saçlarınıza zulmü yapmadan bu stili kolayca elde edebilirsiniz. Kabarık saçlar yandan ayrıldığında daha hacimli ve havalı gözüküyor. Bu saç stili ile en sade kıyafetinize bile asi ve çekici bir hava katabilirsiniz. 

PRENSES LEIA ETKİSİ

Gigi Hadid (Getty Images)

Düğümlü topuzlar her zaman tercih edilen bir saç modeli değil… Ancak Star Wars filmleri ile popülerleşen düğümlü topuzlar ile yılın en eğlenceli gecesine uygun bir tarz yaratabilirsiniz. Örgülerden veya topuzlardan elde edebileceğiniz bu stili 2li, 3lü veya 4lü olarak yapabilirsiniz. Yılbaşı gecesinde Prenses Leia’nın metalik elbisesi gibi bir şıklık tercih ediyorsanız, bu saç stili ile günün en anlamlı stiline sahip olabilirsiniz. 

Ahmet Çoban'dan 2020 saç modeli trendleri ve bakım tüyoları için tıklayın.

Yılbaşı makyajınıza hala karar veremediyseniz tıklayın.

Yılbaşı mekan önerileri için tıklayın.