BEBEKLERE ÖZEL SPA

BEBEKLERE ÖZEL SPA

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Haziran 2014
BEBEKLERE ÖZEL SPA


Malum bebek olmak zor! Yeteri kadar uyuyacak, mama yiyecek ve de tuhaf sesler çıkararak seni seven yetişkinlere kafi miktarda gülücük dağıtacaksın! İşte bu gibi derin sorunlar ister istemez stres yaratıyor bünyede. Hal böyle olunca da biraz olsun rahatlayacak bir ortam gerekiyor! Teksas'taki Float Baby de böyle bir yer...

Float Baby'de ne mi oluyor? Bebeğinizi alıp gidiyorsunuz. Özel eğitmenler onlara hem masaj yapıyor hem de bu iş için dizayn edilmiş ve su ısısı ayarlanmış havuzda bebeğinizi yüzdürüyorlar. Bunu yapabilmek için, bebeklerin boyunlarına batmalarını önleyecek ama boyunlarını rahatsız etmeyen bir simit takılıyor. Ayrıca yine altları bağlanan bebeklere özel bir mayo giydiriliyor. 

İşin şakasını bir yana bırakacak olursak su bebeklerin zaten yabancı olmadıkları, kendilerini iyi hissettikleri bir ortam. Suda hareket etmekse, özellikle küçük bebeklerde kas ve kemik yapısı güçleniyor, ciğerler kuvvetlendiği için solunum sistemi dirençli oluyor ve gelişiyor, düzenli seanslar yapıldığında kalp damar sistemi kuvvetleniyor.

Bunların yanı sıra, Float Baby'nin sistemi down sendromu, nöromuskler bozukluklar, hareket bozukları gibi sıkıntıları olan özel bebeklerin gelişmesine de yardımcı oluyor.

Açıkçası Teksas'a yolunuz düşer de seansı 65 Dolar olan SPA'ya bebeğinizi götürür müsünüz bilemedik ama en azından bebeğinizi suyla haşır neşir etmenin faydalarından yararlanabilirsiniz belki...

Detaylı bilgi için floatbabies.com

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.