Aura Ne Demek? Aura Renkleri Nasıl Belirlenir?

Aura sıklıkla karşılaştığımız bir terim. Peki Aura ne demek? Aura renkleri nasıl belirlenir? Aurayı yükseltmek için neler yapılabilir? Gelin birlikte öğrenelim...

ÖZGE ÇOLAK 03 Temmuz 2023
Aura Ne Demek? Aura Renkleri Nasıl Belirlenir? iStock

İnsanın enerji bariyerini, çevresinde var olduğu düşünülen renkli bir hareyi yansıtan aura, kişinin çekiciliğini ölçmeye yardımcı oluyor.  Evrenin ve her bir varlığın belirli bir enerjiden meydana geldiğini savunan anlayışta, aura insanın sahip olduğu ve kendisine özgü olan enerjisine verilen isim olarak öne çıkıyor. Vücudun yaklaşık olarak 24 santimetrelik dışını kapsayan aura, insanlar arasındaki farklılıkları ortaya koymayı sağlıyor. Peki, aura renkleri nasıl belirleniyor?

Farklı aura renklerinin kişiliğe dair özellikleri deşifre etmede yardımcı olduğu biliniyor. Aura rengini belirlemek için yaşam yolu numarasını hesaplamak gerekiyor. Yaşam yolu numarasını hesaplamak için doğum tarihinde bulunan tüm sayıların toplanması gerekiyor. Bu toplama işleminin sonunda çıkan sayı, 11 ve 22 haricince çift haneli bir sayı ise çıkan sayıda yer alan rakamlar da yeniden toplanarak nihai sonuç elde ediliyor.

Aura Renklerinin Anlamları Nelerdir?

Aura renklerinin de karakteristiğe yansıyan farklı özellikleri bulunuyor. İşte aura renkleri ve anlamları:

 • Kırmızı (1): Bu aura rengi, sporcu bir kişiliği ve heyecanı temsil ediyor. Öfkelenmeye ve ani tepkiler vermeye açık olan kişileri de yansıtan kırmızı aura, liderliği de öne çıkarıyor.
 • Yeşil (2): Yaratıcı zekası yüksek yeşil aura özellikleri arasında dinginlik ve sakinlik yer alıyor. İşkolik, sevimli ve ılımlı insanları yansıtan bu aura rengi, iş yaşamında başarıyı da simgeliyor.
 • Turuncu (3): Sosyal, kibar ve son derece cömert bir kişiliğe sahip olan turuncu aura rengi, konuşmaktan hoşlanan ve zaman zaman gevezelikleri ile dikkat çeken kişileri temsil ediyor.
 • Sarı (4): Bu aura rengine sahip olan kişilerin analitik düşünmeye yatkın kimseler olduğu görülüyor. Çekici aura renkleri arasında değerlendirilen sarı renk, çalışmaya ve düşünmeye olan yatkınlığı da yansıtıyor.
 • Mavi (5): Mavi aura rengine sahip olan kişilerin sanata düşkün, hayalperest insanlar olduğu biliniyor. Naif, anaç ve yardım etmekten hoşlanan bu kişiler, iletişim becerilerinin yüksekliği ile de dikkatleri üzerine çekiyor.
 • İndigo (6): Analitik düşünmeyi seven, sorumluluk sahibi ve güvenilir kişilerin indigo aura rengine sahip olduğu görülüyor. Bu aura, ayrıca ikna kabiliyetindeki güce de dikkat çekiyor.
 • Mor (7): Enerjisi yüksek, sadık ve asil insanların mor auraya sahip olduğu biliniyor. Bu aura renginin ayrıca sezgiselliği artırıyor olması da sadakati besliyor.
 • Bronz (8): Bu renk pozitif aura renkleri arasında yerini alıyor. Bronz auraya sahip kişilerin çevresindekileri kişileri ve durumları yönetme eğiliminde olması zaman zaman sorunlara yol açabilse de analiz yetenekleri onlara ve çevrelerine önemli bir avantaj sağlıyor.
 • Pembe (9): Bu aura rengine sahip insanların genel itibariyle içe dönük ve sessiz kişiler olduğu görülüyor. Hayatta onları ayakta tutan en önemli duygunun sevgi olması onların iyi birer şair ya da yazar olmasını da mümkün kılıyor. Bu duruma bağlı olarak pek çok büyük şairin aurasının pembe olması da elbette ki bir tesadüf olmaktan çıkıyor. 
 • Gümüş (10): Gümüş auraya sahip kişiler dürüst, çevresine güven veren ve sezgisel kişiler olarak dikkat çekiyor.
 • Altın (11): Altın rengi auraya sahip kişiler, sorumluluk sahibi ve yetenekli bireyler olarak biliniyor. Sakin ve sabırlı olan bu kişilerin çok iyi bir dinleyici olması da dikkat çekiyor.

Aurayı Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir?

Aura nasıl yükseltilir sorusu oldukça merak ediliyor. İşte aurayı yükseltmek ve güçlendirmek için başvurulabilecek bazı yöntemler:

 • Meditasyon yapmak,
 • Nefes egzersizleri çalışmak,
 • Yeme düzenini dengelemek ve daha az yemek yemek,
 • Dik oturmak ve dik yürümek,
 • Manifest yapmak.

Bu adımları uygulayarak aurayı yükseltmek ve çok daha etkili bir hale getirmek mümkün oluyor. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.