“YALNIZ RANDEVU” NEDİR?

Kendinizi randevuya çıkararak, benliğinizi kutlamaya ne dersiniz?

Buse Saray BUSE SARAY 01 Nisan 2023
“YALNIZ RANDEVU” NEDİR?

Sevdiklerimiz için her zaman yer ve zaman ayırdığımız için bazen en önemli kişiyi unutuyoruz: kendimizi. Şimdi, kendinize şunu sorun: son zamanlarda kaç kez kendi başınıza bir şey yapmayı aklınızdan geçirdiniz?İster bekar olun ister bir ilişki içinde olun veya karmaşık bir durumda olun, kendinize iyi davranmanız ve kendinizi daha iyi tanımanız her zaman önemlidir. Ve bunu yapmanın en iyi yolu, yalnız bir randevudur. Çünkü hayat biriyle bir ilişkide olmaktan ibaret değildir ve en önemli ilişkiniz kendinizle olan ilişkinizdir.

Yalnız bir randevu gecesi, her şeyi özellikle kendinizi kutlamak için mükemmel bir yoldur. Daha da iyisi, olmasını istediğiniz her şey olabilir.


“Solo Date / Yalnız Randevu” nedir?

Yalnız randevu, basitçe bir kişisel bakım biçimidir ancak randevu tarzındadır.

Her zamankinden farklı olarak bu sefer dışarı çıkarken kendi başınıza olmalısınız Bunun bir avantajı, söz konusu olan tek kişi siz olduğunuz için, her iki tarafı da memnun etmek için ne yapacağınıza karar vermede hiçbir gariplik olmamasıdır. Ne yaparsanız yapın, tek başınıza yaparsınız.
 


Biraz kitap okumak ve pasta yemek için kafeye gitmek, akşam yemeğine çıkmak, sergi dolaşmak, yürüyüş yapmak ve hatta sinemaya gitmek olabilir. Bütün mesele şu ki, yapmayı sevdiğiniz bir şeyle kendinizi şımartıyorsunuz.

Bir ilişkideyseniz, işleri ayrı yapmaktan dolayı suçluluk duygusu olabilir. Bunun birbirinizi gerektiği gibi sevmediğiniz ve mümkün olan her saniyeyi birlikte geçirmeniz gerektiği anlamına geldiği konusunda endişelenebilirsiniz. Durum gerçekten böyle değil ve aslında ayrı şeyler yapmak gerçekten sağlıklı. Fakat bu, değişeceğiniz anlamına veya ayrı geçen zamanın önemli olmadığı anlamına gelmiyor.

Elbette, muhtemelen benzer ilgi alanlarınız olduğu için bir araya geldiniz. Ancak bu, tamamen aynı ilgi alanlarına sahip olduğunuz anlamına gelmez. Yalnız bir randevuya çıkmak, diğerinin sevmediği bir hobinin veya etkinliğin de tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir, böylece birbirinizin hayatını kısıtlıyormuş gibi hissetmek zorunda kalmazsınız.

Ve eğer bir ilişkiniz yoksa, bu neden sizi flört etmenin tüm eğlencesinden alıkoysun? Akşam yemeğine veya barlara gitmek, ilişkinin başındakiler için ayrılmış bir durum değildir. Kendinizi yerel bir restorandan en sevdiğiniz yemekle veya denemek için can attığınız o kokteylle ödüllendirin.


Bu, bir daha asla iki kişilik bir randevuya çıkmak istemeyeceğiniz anlamına gelmiyor, sadece gerçekten kendi benliğinizi takdir etmenizi sağlayacak. Kendinizi kazanmak için kendinizle flört edin!

Bariyeri aşmak

Bazıları için bu kesinlikle alışılmışın dışı gibi görünebilir. En az iki kişi yoksa bu nasıl bir randevu olabilir? Bu sizi anti-sosyal olmaya zorlamak için bir oyun değil, söz veriyoruz. Bu, kendinize daha iyi bakmanız, sevgi dilinizi bulmanız ve kendinize buna göre davranmanız için bir kişisel bakımdır. İkna olmadıysanız, şunu hatırlayın; tüm hayatınızı başkalarını bekleyerek geçirirseniz, sonsuza kadar bekliyor olacaksınız.

Pek çok insanı bunu yapmaktan alıkoyan şey, kendi başlarına oldukları için yargılanacaklarını düşünmeleridir. Arada sırada birileri bakış atabilir, flört etmek isteyebilir veya hatta beklediğiniz kişinin gelip gelmeyeceğini sorabilirler. Bir amaç için orada olduğunuzu açıkça belirtirseniz, hatta dikkat dağıtmak için bir kitap veya dizüstü bilgisayar alırsanız, muhtemelen hiç rahatsız olmazsınız. Tabii ki, düşünce göz korkutucu ama aynı zamanda özgüveninizi canlandırıcı…

Bu, tam anlamıyla arka planda desteklemek yerine ana karakter olarak yaşama şansınız. Gerçekten yapmak istediğiniz bir şeyse, tek başına yapmak sizi durdurmamalı.

İlk yalnız randevu için, rahat olduğunuz bir yere ya da tanıdık bir yüz görebileceğiniz bir yere gidin (Masanıza oturup zamanınızı birlikte geçireceğiniz yüzlerin olduğu bir yer değil). Fikir sizi endişelendiriyorsa, özellikle uzun bir şey planlamanız gerekmez; molada içeceğiniz kahveyi yakınızdaki bir kafede içmeyi deneyin ya da çiçekçiden kendinize en sevdiğiniz çiçekten alın ve kısa bir yürüyüş yapın.

Yalnız buluşmanın başka bir yolu da onu başka bir etkinliğe eklemektir. Diyelim ki çalışmak için bir kafeye gittiniz; işiniz bittikten sonra orada kalın ve kendinize bir kokteyl, tatlı ya da sıcak çikolata ısmarlayın.

Korkutucu gibi geliyor olabilir ama hayattaki birçok şey de öyle! Bir kez yaptığınızda, tekrar yapmak için can atacaksınız.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.