2014’TE TWITTER’DA NELER OLDU?

2014 yılında Twitter'da en çok konuşulan isimler ve konular haberimizde!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 19 Aralık 2014
2014’TE TWITTER’DA NELER OLDU?

2014'e veda etmeye hazırlanırken dünyada ve ülkemizde Twitter'ı ele aldık; 2014.twitter.com'dan edindiğimiz bilgilerle en çok neler konuşuldu, en çok kim takipçi kazandı, kimin tweet'i en çok retweet edildi onları yazdık.

Bir yılı daha geride bırakırken, önemli olay ve etkinliklerin tartışıldığı Twitter'da, 2014 yılında hem dünyada hem de ülkemizde en çok konuşulan, tartışılan ve retweet edilen konuları ele aldık.


Twitter'ın globalde en çok konuşulanları kuşkusuz Dünya Kupası, Ebola salgını ve meşhur Oscar selfie'siydi! Türkiye'deyse yine Dünya Kupası, futbol liginde yaşanan heyecanlı maçlar ve Cumhurbaşkanlığı seçimi Twitter'a damgasını vurdu. Konuyu biraz daha açıp, Twitter'da geçen bir yılı özetleyelim mi?

Türkiye'de en çok konuşulan, futboldu.


*Dünya Kupası karşılaşmaları, Fenerbahçe'nin şampiyonluğu ve önemli derbiler Twitter'daki Türk kullanıcıların en çok tartıştığı konuların en başında yer aldı.


*2014 Dünya Kupası, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de en çok Tweet atılan konu olarak tarihe geçti. Özellikle 8 Temmuz 2014'te yapılan Almanya- Brezilya karşılaştırması Türkiye'de en çok konuşulan konu olarak ilk sıradaki yerini aldı.

Dünya Kupası boyunca 672 milyon Tweet!


Dünya Kupası sırasında, Dünya genelinde 672 milyondan fazla Tweet atıldı. Bu rakam, bir etkinlik ile ilgili atılan en yüksek Tweet sayısıydı.


*2014'te yapılan ve ilk kez halk oyuyla belirlenen Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Başbakanlık değişimi bu önemli olaylardan birkaçı olarak tarihe geçti.

2014'te en fazla “Retweet” edilenler


*Bu yıl, Ellen Degeneres'in Oscar törenindeki Tweet'i, yılın en çok Retweet edilen Tweet'i oldu. Ellen'ın Tweet'i 3 milyondan fazla Retweet edildi.

İşte en fazla Retweet edilen Tweet'lerden birkaçını sizler için inceledik:


· Justin Bieber (@JustinBieber) Twitter'da hayranlarına her zaman değerli olduklarını ve güçlü ve inançlı olmaları gerektiğini söyledi ve bu tweet hayranları tarafından, zirve yaparak 471.000 kezden fazla Retweetle paylaşıldı.


· Bu arada, One Direction'ın boyband yıldızı Niall Horan (@NiallOfficial) hayranlarına gruba destek oldukları 4 yıl için Twitter'da teşekkür etti ve bu tweet özel 4. yıl dönümlerini paylaşırlarken, dünya üzerindeki hayranları tarafından büyük sayılarda retweet edildi, bu Tweet 366.943 Retweet'le zirve yaptı.:


· Bu yıl aktör Robin Williams (@RobinWilliams) vefat etti, Akademi, Alaaddin'den alıntı yapıp Robin'in ölümünü anmak için Twitter'ı kullandı. Herkes tarafından hatırlanacak bu Tweet 327.432 Retweet'te zirve yaptı.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.