2018’İN EN ÇOK SATAN MARKALARI VE ÜRÜNLERİ

Moda dünyasının en çok takip edilen listesinde bir ilk!

Lyst Index’in son araştırmasına göre Balenciaga, Gucci üzerindeki liderliğini sürdürerek üçüncü kez en popüler marka olmayı başarıyor.

Demna Gvasalia’nın Kreatif Direktörlüğü altında Balenciaga en sevilen marka olurken, ünlü tasarımcının kendi markası Vetements üçüncü sırada yer alıyor.

Tüketiciler benzer tasarımları olan Vetements yerine Balenciaga’yı tercih ediyor. 

En Popüler Markalar (Lyst & Business of Fashion)Moda sektörü bu listenin aksine, Vetements’ın artık başarısız olduğunu düşünürken, Demna Gvasalia’nnın kardeşi ve markanın CEO’su bunların doğru olmadığını vurguluyor. Vetements’ın hiç olmadığı kadar yaratıcı ve güçlü bir dönemde olduğunu savunan Gvasalia markanın finansal figürlerinin her dönem geliştiğini açıkladı. 2018’in birinci yarısında, ilk 10’daki marka isimleri değişmese de bazı markaların listedeki yerleri değişti. Louis Vuitton’un moda dünyasını sarsan haberi ile markanın erkek koleksiyonlarının Kreatif Direktörü olan Virgil Abloh listedeki popüler isimler arasında. Listenin geri kalanına bakılınca Gucci ikinci sıradaki yerini korurken Off-White bir sıra gerileyerek dördüncü oldu. İlk 10’un arasına giremese de Prada, geçtiğimiz döneme göre 14 sıra atlayarak 11. sıraya yerleşti.

En Popüler Ürünler (Lyst & Business of Fashion)En popüler ürünlerini çoğunu ayakkabılar kaplıyor, Gucci terlikleri ve Balenciaga Speed Trainer’ları listenin en popüler ürünleri arasında. Tüketiciler tarafından en çok aranan ürünler arasında bir ilk görüldü! Sıralamaya ilk defa dahil olan Topshop, listede bir lüks marka olmayan ilk isim oldu..