2020 CFDA MODA ÖDÜLLERİ KAZANANLARI BELLİ OLDU!

Tom Ford, bir video ile yılın en iyilerini duyurdu…

Küresel bir krizin ortasında moda sektörü sağlığı ve güvenliği önde tutarak yılın en iyilerini onore etti. Pandemi sebebiyle dijitale taşınan New York Moda Haftası İlkbahar 2021 sezonu ile birçok marka gösterim yapmak için farklı platformlara yöneldiler. Bununla birlikte Amerika Moda Konseyi (CFDA) de her sene gerçekleştirdiği Moda Ödülleri'ni dijitale taşıma kararı aldı. 

Temmuz ayında açıklanan haberde ‘Moda Balosu’ olarak tanımlanan 2020 CFDA Moda Ödüllerinin fiziksel bir gala yerine video ile sunulacağı söylendi. Ödül kategorilerini de sınırlandırma kararı alan CFDA, sadece yılın en iyi Amerikan kadın giyim, erkek giyim, aksesuar tasarımcıları ile birlikte yeni yetenekleri ve uluslararası tasarımcıyı ödüllendireceğini belirtti. 

Ödülün kazananlarını 14 Eylül’de CFDA’in online platformu ‘Runway360’ aracılığı ile duyuran CFDA Kurul Başkanı Tom Ford, “1981’den beri CFDA Moda Ödülleri modadaki en yaratıcıları ödüllendiriyor. Ancak 2020 normalden çok uzaktı bu nedenle fiziksel bir etkinlik yerine kazananları New York Moda Haftası'nın başlangıcında bu videodan duyurma kararı aldık. Gala olmaması bize küresel bir pandemi sırasında tasarımcılara destek olma şansı veriyor ve eforlarımızı burslara ve ırk eşitliği üzerine yoğunlaştırabiliyoruz. Sadece bu seneye özel, spesifik olarak tasarımcı adaylarına odaklanma kararı aldık” dedi. 

Fotogaleride 2020 CFDA Moda Ödülleri kazananlarını görebilirsiniz…