A’DAN Z’YE AYAKKABI

A'DAN Z'YE AYAKKABI

Erdem Oraylı ERDEM ORAYLI 06 Nisan 2015
A’DAN Z’YE AYAKKABI
Biz onun stilinin peşine düşmüşken, 2008'de kurduğu ayakkabı markasıyla, peşine düşme nedenimizi bir anda ‘ayaklara düşüren' Charlotte Olympia, alıştığımız kalıpların dışına çıkan modelleriyle her zaman gündemimizde.


Tasarımcı son olarak, ünlü online satış mağazası Net-a-Porter için oldukça eğlenceli bir koleksiyon hazırladı. ‘Alfabe' adını taşıyan koleksiyon, yedi farklı renkteki düz slip-on ayakkabıdan oluşuyor. Ayakkabıların kalıplarının çok rahat olması ve çok şık görünmeleri dışında önemli bir özellikleri var: Her bir ayakkabıyla beraber 52 adet deri ve yapışkanlı etiketin de kutusuna eşlik etmesi. Etiketlerde, alfabenin tüm harflerinin yanı sıra, Olympia'nın onları duyduğunda ilk aklına gelen, ilham aldığı başlıkların da eğlenceli çizimleri var.


Bunun yanı sıra bir de Charlotte Olympia'nın ‘aksesuar kullanma rehberi' diye özetleyebileceğimiz, nefis çizimler içeren bir kitapçık da ayakkabılarla birlikte geliyor. Bu ayın başından itibaren sadece www.charlotteolympia.com


ve NET-A-PORTER.COM'da online olarak satılmaya başlanan ayakkabılar, mayıstan itibaren dünya çapındaki bazı seçkin mağazalarda yer alacak. Fiyatları ise 695 USD.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.