ADIDAS ORIGINALS'IN CESUR MODELİ FALCON İÇİN SIRA DIŞI ÇEKİM

adidas Originals 90’ların köklerine saygı duruşunda bulunan modeli Falcon için kendi alanında yaratıcılıklarıyla hayata dokunan isimler bir otomobil garajında kamera karşısına geçti.

Sarıyer’de proje arabalara ve klasik araçlara restorasyon servisi veren Freeks Perfomance adlı garajda gerçekleştirilen çekimde, 90’lı yılların ünlü yarış otomobillerinden biri modifiye edilerek günümüze uyarlandı. Modifiye otomobil günümüz enerjisiyle yaratıcı isimlerle buluştu. Genç isimler, fotoğraf sanatçısı Ali Kalyoncu’ya verdiği pozlarla bir araya geldi. Garajın günlük hayattaki karmaşasıyla birlikte ironi yaratılan çekimde genç oyunculardan Aslı Bekiroğlu, Hayal Köseoğlu, Biran Damla Yılmaz, Meriç Aral, Hazar Motan ve dijital dünyanın yaratıcı isimlerinden Begüm Tank, Merve Polat, Pelin Dündar, Kedimari, Esra Akpınar, Seda Şen kamera karşısındaydı. 

Çekimin temelinde yatan fikir ise; yaratıcılık oldu. Global kampanyada Kylie Jenner’ın yaratıcılığıyla modifiye ettiği otomobilin, cesareti ifade etmenin bir yolu olması gibi çekimlerin Türkiye ayağında da modifiye edilen spor otomobil, Falcon tarzının doğal bir parçası ve en önemli aksesuarı oldu. 

Çekimden kareler için fotogaleriyi tıklayın.