ANDY WARHOL’UN DAHA ÖNCE GÖRÜLMEYEN ESERLERİ CALVIN KLEIN’DA

Modanın, sanata olan aşkı asla tükenmiyor...

Raf Simons’un ilk Calvin Klein kampanyasının sanat teması herkesi oldukça şaşırtmıştı.

Modellerin, Amerikan ressamlarına bakarken fotoğraflandığı kampanyada klasik Calvin Klein parçaları kullanılmıştı.

Simons, Eylül ayında ikinci koleksiyonu için Andy Warhol’un fotoğraflarını denimlerin, eteklerin ve elbiselerin üzerine basmıştı. Birçok kez Warhol’a olan hayranlığını dile getiren Simons şimdi ise bu ikonik sanatçıyı anmak için çok farklı bir koleksiyon hazırlıyor.

 Geçtiğimiz Salı günü, Calvin Klein, The Andy Warhol Foundation for the Visual Art In. ile partnerliğini açıkladı. Sanatçının eserlerine kolayca ulaşabilecek olan Calvin Klein, daha önce hiç yayınlanmamış parçalar buldu. Daha önce Comme des Garçons ve Dior ile partnerlik yapan vakıf, Calvin Klein ile tarihlerinin en büyük çalışmasını yapacaklar. 

“Warhol’un dahiliğinin Campbell’s Soup resminden çok daha fazlası olduğunu anladım. Amerikan deneyiminin her yanını, karanlık tarafları da dahil, yakaladı. Kendi ülkesinin gerçekleri, başka hiç bir yerde, Warhol’un sanatında olduğu kadar dürüst olamaz,” diye WWD’ye açıklayan Raf Simons’un merakla beklenen koleksiyonu Şubat’ta gösterilecek. 

Sonbahar 2018 koleksiyonu için yapılan işbirliği, Warhol’un daha önce yayınlanmayan eserleri ile birlikte sezonun en çok konuşulan tasarımları olacak gibi görünüyor….