Antalya Havalimanı'na Dilek Hanif Dokunuşu

Ünlü modacı tasarladı, genel müdürler podyuma çıktı.

Ünlü modacı Dilek Hanif’in ICF Airports Antalya Havalimanı çalışanları için tasarladığı üniformalar 14 Haziran Çarşamba günü Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde gerçekleştirilen defileyle tanıtıldı. ICF Airports çalışanları, Dilek Hanif’in kendileri için tasarladığı üniformaları ilk podyum deneyimlerinde başarıyla taşıdı. ICF Airports Genel Müdürleri Ferda Yakar ve Alexander Laukenmann’ın da podyuma çıktığı defileyi ünlü radyo programcısı ‘Geveze’ sundu.

Ünlü modacı Dilek Hanif ise üniformalarda turistlerin hoş karşılayacağı, Antalya'ya özgü renkleri tercih ettiğini, özellikle deniz mavisini kullandığını söyledi. Çalışanların podyum performanslarını çok beğendiğini belirten Dilek Hanif, “Inanılmaz güzellerdi. Onlar için hazırladığım bu kıyafetleri keyifle ve son derece iyi taşıyorlardı. Bu beni çok mutlu etti,” dedi.

Tasarım süreci 4 ayda tamamlanan üniformalar kurum kimliği, personelin şıklığı ve rahatlığı esas alınarak hazırlandı. Sadeliğin ve şıklığın hakim olduğu üniformalarda “Deniz &Kum”  konseptinden yola çıkılarak kullanılan renkler, Antalya’nın doğal dokusunu yansıtıyor. Havacılık sektörünün klasik renk ve tasarım anlayışından farklı olarak Dilek Hanif, ICF Airports’un yenilikçi anlayışını yansıtan sıra dışı bir tasarım ortaya çıkardı. Ünlü modacının tasarladığı üniformalar operasyon departmanı, teknik departman çalışanları ve CIP elemanlarından oluşan 374 personel için hazırlatıldı.