ANYA TAYLOR-JOY’UN ALTIN KÜRE ELBİSESİNİN YAPIMI 300 SAAT SÜRMÜŞ!

Dior'un özel tasarımı herkesi büyüledi...

İyi şeylerin zaman aldığı söylenir… Bu nedenle Anya Taylor-Joy’un Altın Küre elbisesinin yapımının da saatler sürmesine şaşırmadık! Altın Küre Ödüllerinde ‘Mini dizi veya Televizyon Filminde En İyi Başrol Kadın Oyuncu’ rolünü kazanan Taylor-Joy, bizi geçtiğimiz sene Netflix’in ‘The Queen’s Gambit’ serisindeki performansı ile büyülemişti. Tören için Dior’dan haute couture bir tasarım giyen Taylor-Joy, tıpkı serideki performansı gibi kıyafeti ile de büyüledi. 

Zendaya gibi ünlülerin stilistliğini yapan Law Roach tarafından seçilen bu yeşil ve ışıltılı Dior elbisesi, aynı şekilde göz kamaştıran Tiffany & Co. Mücevherleri ile tamamladı. Dior Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri tarafından özel olarak tasarlanan bu elbisenin yapımının düşündüğünüzden çok daha uzun sürdüğüne eminiz! El işçiliği ile dikilen elbisenin yapımının 300 saat sürdüğünü belirten Dior, kusursuz dokunuşları ile Anya Taylor-Joy’u bu özel geceye hazırladı. 


Dikim sürecinin sadece elbiseyi kapsamadığını belirten Dior, pelerinin ve büstiyerin de aynı özenle dikildiğini ekledi. Elbisenin yapım sürecinde 3 kişinin çalıştığını söyleyen Dior’un ortaya çıkardığı tasarımın tüm bu zamana ve özene kayda değer olduğunu belirtebiliriz. Klasik Hollywood saç ve makyajı ile dikkat çeken Anya Taylor-Joy, 2021 Altın Küre Ödül töreni sanal gerçekleşse de klasik kırmızı halı görüntülerini aratmadı!