ART DECO RUHUNA HARRY WINSTON YORUMU

Harry Winston Premier Majestic Art Deco saat, adını aldığı döneme imza atan estetik anlayışını tam anlamıyla yansıtıyor.

Zamanda bir yolculuk yapın ve 1932 New York’una, Harry Winston’ın efsane haline gelmiş bu mücevher markasını yeni kurduğu döneme gidin. Ufuk çizgisini delip geçen görkemli gökdelenleri ve dönemin mimari, dekorasyon, moda ve tabii ki lüks mücevher gibi hayatın tüm alanlarına etki etmiş olan şık ve simetrik tarzını gözünüzün önüne getirin. Premier Majestic Art Deco saat, adını aldığı döneme imza atan estetik anlayışını tam anlamıyla yansıtıyor. Beyaz altın kasa üzerinde yer alan kadranın göz alıcı geometrisi, çarpıcı siyah-beyaz renk paletiyle ön plana çıkıyor. Titizlikle bir araya getirilmiş ve katmanlar halinde yerleştirilmiş siyah yeşim taşları, sedefler ve pırlantaların oluşturduğu muazzam görüntü, uçsuz bucaksız bir derinlik ve ihtişam hissi sunuyor.

Hollywood’un Altın Çağı’nda beyaz perde yıldızlarını ölümsüzleştiren siyah-beyaz renkli filmlerde olduğu gibi, Premier saatler de aynı minimalist renk paletiyle son derece yaratıcı bir şekilde süslenmiştir. Artistik siyah-beyaz fotoğrafçılık tarzına benzer şekilde, ustaca işlenmiş gümüşsü gri renk geçişleri tasarıma zengin ve nostaljik bir hava katıyor.

Beyaz altın kasaya özenle yerleştirilen beyaz sedef ve parlak siyah yeşim taşı şeritler, birlikte soyut bir arka plan meydana getiriyor. Kakmacılık olarak bilinen bu teknik, güneş ışınlarını andıran geometrik tasarıma hayat vermiş. Bay Winston’ın en sevdiği değerli taş kesimi olan zümrüt kesim siyah yeşim taşı, kadranın üst yarısında, merkezde yer alıyor. Taşın sekizgen yüzeyleri, maksimum düzeyde pırıltı ve ışık sunacak şekilde kenarları açık bırakılarak yuvarlak pırlantalarla çerçevelenmiş.


Etİketler