ASİL KANIN GETİRDİKLERİ

Tory Burch söyleşimize, ve onu daha yakından tanımaya devam ediyoruz…

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Mayıs 2014
ASİL KANIN GETİRDİKLERİ
Son derece zorlu olan moda dünyasına kendine farklı bir duruşla yer açan Tory Burch'ü yakından tanımaya devam ediyoruz...  


Burch'ün bu asaleti kendisi gibi son derece sakin ve duygusal olan anne ve babasından geliyor. Amerikan kadınının istediği ve erkeğinin arzuladığı o imajı yaratmak için yine bu ikiliden, ebeveynlerinden ilham alıyor. Reva ve Ira Earl Robinson, gençliklerinde yüksek sosyeteyle partiliyor; Steve McQueen, Marlon Brando ve Grace Kelly, Joan Bennett'la ilişkiler yaşıyorlar.


Şimdi Tory Burch kendi çocuklarını büyük bir kutuyu andıran Amerika'nın dışına çıkarıyor sık sık. Dünyada “sadece Amerikalıların yaşadığı” fikrine sahip olmalarını istemiyor, nüfusun çoğunluğu gibi. Onların farkında, tepki veren ve iyi insanlar halinde yetişmelerine yardım ediyor. Klasiğe yakın duran kadınını yaratırken, bir anne ve bir dünya vatandaşı gibi düşünmeye özen gösteriyor. Belki de bu yüzden tasarımları kadınları mıknatıs gibi kendine çekiyor.


Gelenekselliğinden kaybetmeden cool kalmayı başaran Tory Burch kadınını -kendi hayatından ve anlayışlarından yola çıkarak- tanrıçası anlattı...~ ELLE: Çift T logosuyla başlamak istiyorum. Bu gerçekten çılgınlık! Çünkü Avrupa'dan Asya'ya pek çok fazla kadının aksesuvarlarında bu logoyla karşılaşmak mümkün. Üstelik bu, çok basit bir tasarım...
TORY BURCH:
Aslında eskiden büyük bir logo fanı değildim ama şimdi öyleyim (gülüyor). Çok basit olmasını istedim bu yüzden. Logodan çok bir tasarım ögesi olmasını istedim daha doğrusu. İçinde Fas ilhamı ve onun gibi birçok spritüel yaklaşımın çizgisi var. Bu kadar çok ve farklı insanda bu logonun olması gerçekten çok duygusal ve aynı zamanda da ilham verici.

ELLE: Kesinlikle! Çünkü bütün kadınları bir şekilde bir araya getiriyor.
T.B.:
Biliyorsunuz, aslında Asya'da bu sembol iyi şans ve sonsuzluk anlamına geliyor. Böyle düşününce durum gerçekten çok ilginç.

ELLE: Çok gezdiğinizi biliyorum. Son seyahatleriniz, ilkbahar-yaz koleksiyonunu nasıl etkiledi?
T.B.:
Fransız Riviera'sından ilham aldım. Romy Schneider'in çabasız stili ve 1960'lar, markanın stili olan “preppy” görünümle birleşiyor. Botanik baskılı bluzlar, kapri pantolonlar, A kesim etekler, pastel yeşiller, tunik elbiseler ve hırkalardaki eskimiş mozaik görünümlü baskılar, kroşe... Son derece temiz, kendinden emin duruşlar hakim her zaman olduğu gibi. Ve yine sanatsal bir yaklaşım var.

Sıla GÜVEN
Fotoğraflar: Noa GRIFFEL

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.