BALENCIAGA X CROCS 2.0

‘Çirkin’ modada seviye mi atladık?

2.0 hatta 3.0 karantina döneminde Birkenstock terlik furyasının yerini Crocs ayakkabıları aldı. Önce “Sadece evde giyeceğim!” diye aldığımız renkli Crocs ayakkabıları hızla markete, parka ve sokak stiline taşındı. Nasıl oldu anlamadan etrafımızı saran bu ilginç formlu ayakkabı şimdi çok daha eksantrik bir tasarım ile karşımızda. Balenciaga ile yeniden iş birliği yapan popüler sabo ayakkabı markası Crocs, geçtiğimiz Pazar günü İlkbahar 2022 için yeni bir partnerlik duyurdu. ‘Balenciaga Crocs 2.0’ adlı yeni koleksiyonda en ilgi çekici parça ise topuklu Crocs modeli oldu. 

İnternette en çok paylaşılanlar arasına yerleşen bu eşi benzeri olmayan Crocs stiletto topuklu ayakkabı, gri, siyah ve canlı yeşil tonlarında tasarlandı. Daha önce de Crocs ile iş birliği yapan Balenciaga, 2017 yılındaki İlkbahar 2018 defilesinde platform topuklu Crocs ayakkabıları ile dikkat çekmişti. “Foam” adındaki bu 10 cm platformlu Crocs terliği, sarı metalik ve pembe tonlarında satışa sunulmuştu.

“Balenciaga bizimle çalışmak istediği zaman, tasarım sınırlarımızı zorlayan bu ilgi çekici fırsattan etkilenmiştik ve birlikte yapacaklarımız için heyecanlanmıştık,” diyen Crocs Pazarlama Başkan Yardımcısı Michelle Poole, “Balenciaga ile çalışmak ekibimiz için çok eğlenceli oldu ve bir kez daha ikonik sabo ayakkabımızın günümüz moda ve tasarım dünyasındaki yerini görmüş olduk,” diye eklemişti.