BALENCIAGA X THE SIMPSONS

Springfield sakinleri Paris Moda Haftası'nda!

Balenciaga’nın İlkbahar- Yaz 2022 koleksiyonundaki tasarımları bile görmeden yeni koleksiyonun manşet değeri taşıdığını söyleyebiliriz! ‘The Simpsons’ kadrosunu Paris Moda Haftası’na taşıyan Balenciaga, İlkbahar Yaz 2022 koleksiyonunu bir çizgi film olarak sundu. Tüm Springfield sakinleri Paris Moda Haftası’na taşınırken, Anna Wintour ve Balenciaga Kreatif Direktörü Demna Gvasalia bile ‘The Simpsons’ karakterlerinin dünyasına taşındılar. Sevimli ve süper eğlenceli bir kısa video ile tüm karakterleri Balenciaga’nın yeni tasarımları ile giydiren Demna Gvasalia, bir kez daha moda dünyasının çok farklı bir yöne doğru gittiğinin altını çizmiş oldu. 

10 dakikalık bir video ile moda dünyasının belki de bu sezonki en çılgın iş birliklerinden birine imza atan Balenciaga, unutulmaz bir koleksiyon sunumu gerçekleştirdi. 26 Eylül’de 33. Sezonunu yayınlayan ‘The Simpsons’ ise yeni sezonlarını Balenciaga ile birlikte kutlamış oldu. 

Animasyon gösterimlerinin yanı sıra Paris Moda Haftası davetlilerine özel bir sunum hazırlayan Demna Gvasalia’nın seçtiği modeller arasında Steve Jobs’un kızı Eve Jobs da gözümüzden kaçmadı. K-Pop yıldızlarından Cardi B ve Offset’e kadar pek çok ismi davet eden Balenciaga, modelleri davetliler arasından geçirerek yine ilginç bir sunum ortaya koydu. Kanye West’in de model mi yoksa davetli mi olduğunu pek anlayamadık! ‘The Simpsons’ videosuna ek olarak fiziksel gösterimden bir kayıt yayınlamayan Balenciaga, akıllara kazınacak bir projeye daha imza atmış oldu. Topuklu Crocs, sneaker küpü, Fortnite iş birliği, Gucci ile ortak koleksiyonu, Cardi Binin Louvre müzesindeki billboard reklamı… Şimdi ise Simpsons projesi… Balenciaga son dönemlerde moda sektöründeki neredeyse tüm şaşırtıcı haberlerin başrolünde!