Balenciaga'nın Yeni Marka Elçisi: Michelle Yeoh

Ödüllü oyuncu, markanın 2024 ilkbahar kampanyasında Eva Herzigova, Soo Joo Park gibi isimlerle birlikte yer alacak.

Buse Saray BUSE SARAY 10 Kasım 2023
Balenciaga'nın Yeni Marka Elçisi: Michelle Yeoh Getty Images

Balenciaga, yeni marka elçisinin Michelle Yeoh olduğunu duyurdu. Marka ile yakın bir ilişkisi olan efsanevi aktris, yapımcı ve uluslararası üne sahip dövüş sanatçısı ile Balenciaga, ilişkilerinin resmi bir kapasitede devam edeceğini duyurmuş oldu.Oyuncunun yeni rolü, dünyanın en önemli, modaya uygun ve devrim niteliğindeki kişiliklerini yakalama konusunda bilinen belgesel fotoğrafçısı Platon tarafından çekilen bir portre ile duyuruldu. Platon, daha önce Balenciaga tarafından elçi ilan edilen Isabelle Huppert ve PP Krit Amnuaydechkorn'u da çekmesiyle bilinir.

Kariyeri dört on yılı aşan Michelle Yeoh, aksiyon kahramanından dramatik başrole kadar birçok türde rolü mükemmelleştirmesiyle tanınıyor.1 980'lerde aktris olarak kariyerine başladığından bu yana, Michelle birçok alanda daha da kutlanan ve etkili hale gelen bir figür haline geldi. 2023'te, Altın Küre, SAG Ödülü ve Oscar gibi birçok önemli ödül kazanarak, En İyi Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü'nü kazanan ilk Asyalı olma unvanını elde etti.

2023 Cannes Film Festivali'nde Michelle, kırmızı halı görünümleri için özel olarak Balenciaga Couture giydi. Kering Women in Motion Dinner'a katılarak, Kering ve Cannes Film Festivali tarafından sinemaya yaptığı önemli katkılar ve gelecek nesilleri etkileme yeteneği için verilen Women in Motion ödülünü aldı.


"Balenciaga'ya bir marka elçisi olarak katılmaktan heyecan duyuyorum," diyor Michelle. "Benim için moda bir sanat formudur. Sadece bir elbise değil, elbise içinde hissettiğiniz şey, onu giyerken temsil ettiğiniz değerler; çalışmamı ve kim olduğumu dünyaya iletişim kurmanın bir yolu. Balenciaga giymek, her parçanın arkasındaki sanat ve zanaatkarlığı değerli kılmamı sağlıyor. Marka, her zaman köklü bir couture atölyesi olarak kalırken orijinallik ve relevans hissi taşıyor. Balenciaga ile işbirliği yapmak bir onur."


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.