BALMAIN’İN SANAL SÜPER MODELLERİ

Olivier Rousteing’in dijital #BalmainArmy’si!

Olivier Rousteing, Balmain’i dijital bir lider marka yapmakta niyetli! En önemli moda evlerinde Kreatif Direktör olan üç siyahi tasarımcıdan biri olan Rousteing, Cannes Film Festivalinde de siyahi oyuncuların protestosuna katılmıştı.

Farklı ırklardan modeller kullanarak markaya çeşitlilik kazandıran ünlü tasarımcı şimdi de dijital #BalmainArmy süper modelleri ile yepyeni bir projeye imza attı.

 
CGI sanatçısı ile bir araya gelen Rousteing, Balmain için güzelliği, özgünlüğü ve özgüveni olan iki dijital model yarattı. Instagram’ın ilk dijital modeli olarak bilinen Shudu ile bir araya gelen Rousteing göz kamaştıran kareler hazırladı. “Sanal Balmain ordumu her koleksiyonumu yarattığım gibi yarattım. Müziğe bayılıyorum ve en çok sevdiğim de müziği hayata taşıyan ikonlar.” Hayran olduğu Michael Jakson, David Bowie, Tina Turner ve Prince’ten ilham aldığını belirten Rousteing, sanal modelleri yaratırken bu isimleri göz önünde bulundurmuş.

Zhi isimli sanal modelin kısacık saçları ile Çin’in güzellik anlayışından esinlenildiğini söyleyen Rousteing, Margot isimli diğer modelin ise çocukluk hayallerini süsleyen Fransız bir kızdan ilham aldığını ekliyor. Onlara ilham veren müzik ikonları gibi bu sanal modellerin de kendilerine has stilleri var. Balmain’in genç tasarımcısı bu sanal modeller ile farklı güzellikler, figürler, yaş ve cinsiyetler yaratmayı hedefliyor. Daha çeşitli bir dünya görmek istediğini söyleyen Rousteing, ilk adımları Kreatif Direktörü olduğu Balmain ile atmaya başladı!.