BAMBAŞKA BİR KATE MOSS

BAMBAŞKA BİR KATE MOSS

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 30 Ocak 2014
BAMBAŞKA BİR KATE MOSS

İşin içinde Kate Moss olunca, biz moda severler olarak, ne yapıyorsak hemen bir ara veriyor ve kafamızda oluşan ‘Yine ne yapmış da bizi kıskandırmış?' sorusunun cevabını bulmaya çalışıyoruz. Bu sabah ajanslara düşen haber de bizim açımızdan yine aynı rutini tekrarlamamızla sonuçlandı. 

<#text>

Kate Moss, Alexander McQueen 2014 İlkbahar-yaz kampanyasının yüzü olmuştu. Üstelik onu şimdiye kadar hiç görmediğimiz bambaşka bir yüzle! 

<#text>

<#text>~

Yönetmenliğini Steven Klein'ın yaptığı bir kısa film vardı karşımızda (Klein aynı zamanda kampanya fotoğraflarını da çekmiş). Saçları saman sarısı, makyajı ise haddinden fazla Tilda Swinton'u andıran bir Kate Moss'la beraber... Filmde, yüzünü göremediğimiz parmak eklemleri dövmelerle dolu bir adam, Moss'u ve Moss'un minyatür bebeğini filme alıyor. 

<#text>

<#text>~

Karanlık sokaklarda dolaşan ünlü manken, oldukça ürkütücü bir eve girerek ortadan kayboluyor. Yorumlar, reklam filminin 1960'ların ünlü korku filmi Peeping Tom/ Röntgenci'den esinlenildiği yönünde... 
IMDB notu 7.8 olan film, zamanının çok ötesinde bir kült film olarak tanınıyor. Bir seri katili konu alan filmde genç bir adam kadınları hedef alarak cinayetler işliyor ve hepsini filme kaydediyor. Klişelerden uzak yapım, günümüzdeki tekniklere sahip olmadan yapılmış en iyi korku filmlerinden biri kabul ediliyor.

<#text>

<#text>~

Filmin karanlık havası ve Kate Moss'un üzerindeki deri parçaların ilkbahar-yaz enerjisini ve neşesini yansıttığını pek söyleyemeyeceğiz. Özellikle de, muadil markaların neşe dolu kampanyalarıyla kıyaslandığında! Öte yandan çalışmanın, mevcut bütün kampanyalardan farklı olması ve tabii Kate Moss ve Alexander McQueen markasını bir araya getirmesi heyecan verici... Zira Moss, yakın arkadaşı olmasına rağmen daha önce hiçbir Alexander McQueen kampanyasında yer almamıştı.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.