BİR AYIN İKİ YÜZÜ

Bu hafta sonu sinemanın büyülü dünyasında ilginç yapımlar bizleri bekliyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Mayıs 2014
BİR AYIN İKİ YÜZÜ


İran asıllı Hossein Amini'nin filmi “Ocak Ayının İki Yüzü” haftanın en dikkat çeken yapımlarından biri. Bir diğeri ise, özellikle oyuncu kadrosuyla ilgi uyandıran Düşman. IMDB puanıyla bir hayli şaşırtan film ise Godzilla bu hafta vizyonda.

Ocak Ayının İki Yüzü


Hossein Amini, İran asıllı İngiliz bir senaristken bu filmle birlikte ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturuyor. 1997'de senaryosunu yazdığı “The Wings of the Dove” isimli filmle Oscar dahil bir çok ödüle aday olan Amini'nin bu ilk yönetmenlik denemesinde Viggo Mortensen, Kirsten Dunst, Oscar Isaac ile David Warshofsky rol alıyor. Konusu 1962 yılında geçen ve MacFarland ailesinin Atina'da bir dolandırıcıyla karşılaşmasıyla başlayan film tam bir gerilim örneği. IMDB puanı ise 7.2.

~

DüşmanKatıldığı festivallerden toplamda 6 ödülle dönen filmin yönetmeni Kanadalı Denis Villeneuve. Jake Gyllenhaal, Melanie Laurent, Sarah Gadon ile Isabella Rosselini'nin rol aldığı film, Adam'ın kendisine çok benzeyen bir oyuncu olan Anthony'nin peşine takılmasıyla başlar. Bu takip ikisinden sadece birinin hayatta kalacağı bir oyunun içerisine sürüklenir. Tam bir psikolojik gerilim olan bu filmin IMDB puanı ise 7,0.

~

GodzillaHani bazı oyuncular vardır, “Neden bu filmde oynar?” dersiniz ve cevabını hiçbir zaman veremezsiniz... İşte bana, Godzilla'da Juliette Binoche'un varlığı da bu soruyu sorduruyor. Gareth Edwards'ın yönettiği filmde Binoche'un yanı sıra Aaaron Taylor Johnson, Ken Watanabe ve Elizabeth Olsen rol alıyor. Artık hepimizin tanıdığı devasa canavar Godzilla'nın uykusundan uyanıp intikam almak için harekete geçmesiyle başlayan filmin, Juliette Binoche'un dışında IMDB puanı da hayret verici: 9.3!—Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.