BİR ‘DELİ DAHİ’ EKSİĞİZ

Moda dünyasının en çılgın isimlerinden Jean Paul Gaultier hazır giyimi bırakıyor

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Eylül 2014
BİR ‘DELİ DAHİ’ EKSİĞİZ
Onun bizi şaşırtmasına alışkınız. Ama 62 yaşındaki tasarımcı Jean Paul Gaultier'nin dün açıkladığı haber, bugüne kadarkiler içinde şüphesiz bizi en şaşırtanıydı... Zira ünlü modacı, 38 yıllık kariyerinin ardından artık hazır giyim yapmayacağını açıladı. Bunun tabii ki bir nedeni ve açıklaması var! Gaultier, artık Haute Couture'e daha fazla yoğunlaşmak, parfüm işini de geliştirmek istiyor.


Amacı, kendi tanımıyla daha fazla araştırma yapmak, deneyimlemek ve birikim toplamak...


Aslında, geriye dönük röportajlarında, Gaultier, bu kararının sinyallerini vermişti. Moda dünyasının ister istemez endüstriyel gelişimin hızına uymak zorunda kaldığından dert yanan tasarımcı, buna Zara, H&M gibi modayı daha ulaşılabilir kılan markalarla rekabeti de eklemişti.


“Düşünmeye bile zamanımızın kalmadığı bir noktadayız” diyen JPG, kendi performansından memnun olmadığını belli etmişti.


Milano Moda Haftası'nın ardından radarımızda olacak olan Paris Moda Haftası, bu açıdan şimdi daha da önem taşıyor. Zira 27 Eylül'de yapacağı 2015 İlkbahar-yaz koleksiyon tanıtımı, ünlü ismin son hazır giyim defilesi olacak!

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.