BİR GARİP MÜZİK SİTESİ

Ülkedeki müzik piyasasının en cool web sitesi PlayTuşu'nu yakından tanıyoruz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Kasım 2014
BİR GARİP MÜZİK SİTESİ


Onların radarında alaturkalı popçuların dibi de var, adını duymadığınız indie gruplar da... Onlar kim mi? Birkaç müziksever iyi adam. Toplanıyorlar ve ülkedeki müzik piyasasının en cool web sitesini yaratıyorlar. Bir süredir dergimizin Radar bölümündeki Müzik sayfamızın yazarı olan ekiple tanıştırmak istiyoruz sizleri... 

Kim? Halı saha kadrosu gibi sayalım: Kalede Hakan Odabaşı, sağ bek Duygu Kabakçı, sol bek Selen Kırtıl, orta sahada Samet Çiçek ve beleşçi olarak Doğu Orcan. Birileri daha var ama onlar bu ara kaytarıyor, isimlerini sinsi gibi vermeme kararı aldık.

Ne zaman? 2012 Kasım'da “Haydi şimdi başlıyoruz” dedik.

Nasıl? Geleneksel medya diliyle yürütülen pop kültür yayınları ve yazılarından gına geldi. “Acaba yazı işleri müdürüm ne der?” diye düşünmeden, “gerçekten kafana göre yazdığında nasıl oluyor da oluyor?” sorusunun cevabını aramaya başlamamızla “Inception” olduk.

Neden? Başvuruda bulunamayacağımız bir “dream job”u yaratmak için. Herkesin hayalindeki iş de kesinlikle değil, bizim seviyesiz hayalimizden bahsediyoruz bu arada.

Kim için? Kimler için olduğunu biz de tam bilmiyoruz ama mutsuz ve kompleks müptelası insanlar için olmadığı kesin.

En çok ne var? Kaliteli müzik (Jungle, Alt-J, Caribou), kalitesiz müzik (Hadise, Deniz Seki), ananas film (PT Anderson, NBC, Nolan), patates film (22 Jump Street, Horrible Boses 2) ve pop kültüre ait hem çöp hem altın ne varsa yazıyoruz.

En az ne var? Sıkıcı şeyleri yazmıyoruz. Zaten yazılmışı var onların.

Nasıl müzik? Tabanca gibi müzik. Electronica, house, rock'n'roll, indie, duvar yumruklatan, tabur terleten ne varsa...

Nasıl moda? Üç-beş parça ama düzgün üç-beş parça. Ne sağda ne solda. Acne de var Çetinkaya da, Henrik Vibskov da var Leke Jeans de... Yok, aslında Leke Jeans yok, o kadar da değil.

SILA GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.