ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

BORA AKSU İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Londra Moda Haftası’nın şık bahçe partisi…

"İnsanlar sizi fark etmezlerse, var olmayabilirsiniz." İngiliz-Türk tasarımcı Bora Aksu'nun, koleksiyonun ilham perisi olarak da görev yapan Hollandalı sosyetik ve moda ikonu Mathilde Willink'e atfedilen İlkbahar/Yaz 2022 defile notlarının açılış sözü böyleydi.

St. James'deki görkemli bir şehir evinin güneşi hisseden bahçelerinde, Londra Moda Haftası'nın geri döndüğü hissedilir bir his vardı. Bora Aksu, son koleksiyonu için kendi volan ve gösteriş standartlarına göre bile daha coşkulu bir ruh halindeydi. Aksu, 1970'lerde Hollanda toplumunun önde gelen isimlerinden biri olan, abartılı stili ve ünlü ressam Carel Willink ile evliliğiyle tanınan merhum Mathilde Willink'in hikayesinden esinlendi.  

İlkbahar-Yaz 2022 için Aksu, imzası olan romantik maksimalizmiyle Londra Moda Haftası'nda defilelerin geri dönüşünü müjdeledi. Aksu, hacim ve rengin yansımasını gerçek hayatta kıyafetlerindeki kusursuz terzilikle uzun süredir harmanlıyor. İlkbahar-Yaz 2022 için bu, ekose desenli gömlek takımlar, tozlu pembenin modern tonunda gösterişli trençkotlar ve yeşil ekose kemerlerle bağlanmış dar kesim ceketler anlamına geliyordu.


Aksu gösteriden sonra, "Ben çok iyimser bir tasarımcıyım, bu yüzden her zaman umut, cesaret ve heyecan getirmenin peşindeyim ve Mathilde benim için bunu temsil ediyor" dedi. Gerçekten de en çarpıcı olanı, Aksu'nun köklü markasını tanımlayan partiye hazır eğlenceye geri dönüşün sinyalini veren lavanta mavisi, zümrüt yeşili, sıcak pembe renklerin kaleydoskopuydu. Bu heyecan duygusu, Willink'in 1970'lerin bohem ruhunu, ipuçlarını 18. yüzyıl Fransız modasından alan duyguyla birleştiren koleksiyonun büyüleyici eklektizminde de görülüyordu.Gösteri, ipek tül ve taftadan yapılmış, aplike çiçekler ve büyük boy ipek fiyonklarla süslenmiş bir dizi tek renkli elbiseyle (limon, lavanta, zümrüt ve çilek) sona erdi. Bu gösterişli elbiseler, tasarımlarını bu kadar popüler yapan maksimalist çekiciliği mükemmel bir şekilde yakaladı. Aksu, “Mathilde her zaman kalabalığın arasından sıyrılmak istedi” dedi. "Şimdi, girdiğimiz bu yeni dünyada, kendimizi bir kutuya hapsetmemize gerek yok; olmak istediğimiz kişi olabiliriz." Aksu müşterisini iyi tanıyor; burada kalabalığın arasından sıyrılmalarına yardımcı olacak pek çok şey bulacaklar.