BROOKLYN MÜZESİ’NDE BİR VIRGIL ABLOH SERGİSİ AÇILDI

Ziyaretçiler “her şeyi” sorgulamaya davet ediliyor!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 05 Temmuz 2022
BROOKLYN MÜZESİ’NDE BİR VIRGIL ABLOH SERGİSİ AÇILDI Getty Images

Kısa bir süre önce hayatını kaybeden Virgil Abloh’un motto’larından biri “Her şeyi sorgulaydı.” Bu motto Abloh anısına New York’taki Brooklyn Müzesi’nde açılan yeni sergide de yankılanıyor. “Virgil Abloh: Figures of Speech” adındaki yeni sergi 1 Temmuz’da kapılarını ziyaretçilere açtı. “Abloh'un kreatif sürecinin perdesini aralayan bu sergide, Abloh'un asırlık tablolarından ve sıradan sembollerden ilham aldığı eserlerinin prototiplerini, ürün tasarımlarını ve yeni sunumlarını bulacaksınız” diyen Brooklyn Müzesi, aynı zamanda sergiye özel hoodieler, tişörtler, şapkalar, çantalar, aksesuarlar ve kitaplar gibi Abloh’un 2019’daki tasarım estetiğinden ilham alan geniş bir koleksiyon satışa sundu. 


Antwuan Sargent tarafınan küratörlüğü yapılan yeni sergide, Virgil Abloh’un sanata vizyoner bakış açısı sergileniyor. Bir Abloh döneminden diğer Abloh dönemine geçiş yapılan sergi, tamamen Virgil Abloh’un düşünce ve tasarım süreçlerine adandı.

Geçtiğimiz Çarşamba günü ünlülerin ve tasarımcıların katıldığı bir gece ile açılışını yapan ‘Virgil Abloh: Figures of Speech’ sergisine Heron Preston ve Spike Lee gibi isimler de katıldı. Ian Isiah, Venus X ve Hood By Air kurucusu Shayne Oliver’ın sahne aldığı açılış etkinliğinde Virgil Abloh’un yaşamı ve gençlere yaptığı destekler onore edildi. 

2019’dan beri seyahat eden ‘Figures of Speech’ sergisi, 2019’da Chicago’daki Çağdaş Sanat Müzesi’nde prömiyerini yapıp Atlanta, Boston ve Katar’a kadar taşınmıştı. Abloh’un kariyerindeki önemli anları spot ışıkları altına alan sergide Nike ve Jordan iş birliklerinden konsept heykellere kadar birçok eser görmeniz mümkün. Abloh’un okul yıllarından kalan not defterleri ile açılan sergide aynı zamanda Abloh’un tutkularından biri olan DJ’liğine ait masalar da sergide yer alan parçalar arasında. Aynı zamanda Louis Vuitton’un Artistik Direktörü olan Abloh’un bu döneme ait tasarımları da serginin dikkat çeken bölümlerinden biri. Geçtiğimiz hafta açılan ‘Virgil Abloh: Figures of Speech’ sergisi 29 Ocak 2023’e kadar devam edecek. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.