BU HAFTA MUTLAKA!

Ödüllü filmlere doymuyoruz

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Şubat 2014
BU HAFTA MUTLAKA!<#text>


<#text> Altın Küre'ler sahiplerini buldu... Sabırsızlıkla Oscar'ı bekliyoruz. Tam da bu arada, bu hafta ödüllü filmler art arda gösterime girerek hepimizi sevindirecek! Onlara ek olarak, senenin önemli yapımlarından, Tom Hanks ve Emma Thompson'ın oyunculuklarıyla öne çıkan “Mr. Banks” de haftanın iddialı yapımları arasında...


<#text>


<#text> Muhteşem Güzellik


<#text> Paolo Sorrentino'nun yönettiği ve Toni Servillo, Carlo Verdone, Sabrina Ferilli ile Carlo Buccirosso'nun oynadığı “La Grande Bellezza-The Great Beauty”, Altın Küre'de “En İyi Yabancı Film” seçilmişti. Şimdi aynı dalda Oscar'a da aday. Karşı konulamaz bir cazibesi olan yakışıklı Jep Gamberdella'nın eski aşkına karşı duyduğu özlemi anlatan film, 7.8'lik Imdb puanıyla da dikkat çekiyor. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir yapım.


<#text>


<#text> <#text>~


<#text>


<#text> Para Avcısı


<#text> Martin Scorsese'nin yönettiği ve başrollerini Leonardo Di Caprio, Jonah Hill, Margot Robbie ile Matthew McConaughey'in oynadığı “The Wolf of Wall Street” ya da Türkçe'ye çevrilen adıyla 'Para Avcısı', Altın Küre'de Dicaprio'ya "En İyi Erkek Oyuncu" ödülü kazandırırken, "En İyi Film" dahil olmak üzere 5 dalda da Oscar'a aday. 8.6'lık Imdb puanı ile 'seyredilmesi gerekenler' listemizde yer alan film, genç ve hırslı bir adamın Wall Street borsasında başlayan kariyeri ve elbetteki para harcama konusundaki sınır tanımaz halini anlatılıyor. Bu hafta sonu bir Scorsese klasiği izlemeye ne dersiniz?


<#text>


<#text> <#text>~


<#text>


<#text> Mr. Banks


<#text>
John Lee Hancock'un yönettiği ve Emma Thompson, Tom Hanks, Colin Farrell ile Paul Giamatti'nin oynadığı “Saving Mr. Banks”, bir Disney klâsiği Mary Poppins'in beyazperdeye taşınma hikâyesini ve bu süreçte yaşananların perde arkasını anlatıyor. Zira son derece iç ısıtan bir hikaye olmasına rağmen Mary Poppins'in yazarı oldukça katı bir kişilik. Kitabının filmleştirilmesine karşı çıkıyor. Ardından da kitabın haklarını alan Walt Disney'in fikrinin değişmesi için olmadık zorluklar çıkartıyor. Yazar P. L. Travers ile Mr. Disney arasındaki hırçın ama son derece de sıcak ilişkiye tanık olma fırsatı bu filmle mümkün oluyor. Hem oyuncu kadrosu hem de IMDB'deki 7.8'lik notu bile filmi görülmeye değer kılıyor!


<#text>


<#text>


<#text>


<#text> —Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.